Dobrý den, jsem invalidní samoživitelka (43 let) se 2 dětmi (syn 19 let, student a syn 7 let, žák 1. třídy ZŠ, autista). Pracuji v chráněné dílně několik let + DPP.
Bydlíme druhým rokem v pronajatém bytě, do kterého jsme se stěhovali přesně na Vánoce před 2 lety. Byt jsme si našli přes inzerát v realitní kanceláři, prošli výběrovým řízením, zaplatili nájem, kauci a provizi. Poté nám byl před podpisem nájemní smlouvy kladen důraz na přihlášení se k trvalému pobytu a že chtějí hlavně dlouhodobý nájemní vztah. Nic jiného jsme si ani nepřáli. Krásně a vkusně jsem tento byt s radostí vybavila veškerým nábytkem a různými doplňky. Těšili jsme se z něj a pečovali o něj s láskou.
Byt patří městu, které nás na konci října 2024 požádalo, abychom si zavčas s předstihem požádali o prodloužení nájemní smlouvy. Zadalo si několik požadavků, které jsme měli splnit a připojit k žádosti několik tiskopisů o bezdlužnosti na energiích, výpisy z účtu za poslední rok a pracovní smlouvy atd. Vše jsme řádně a včas doložili. Nebyl žádný důvod k tomu, aby nájemní smlouva neměla být prodloužena. Přesto se město rozhodlo žádosti nevyhovět a 14. 11. 2024 nám oznámili, že máme být k 31. 12. vystěhovaní. I přestože mám invalidní důchod a práci, není v mých silách mít jakoukoliv rezervu na momentální výlohy spojené se stěhováním, placením nájemného, energií, školou a jídlem.











