Jmenuji se Tereza Richtrová a vydávám své debutové album Místa/Krajiny-časosběr mého dosavadního života o místech, kde jsem žila, krajinách, kterými jsem prošla a lidech, které jsem v nich potkala. Písně, ve kterých je i řada z vás, ikdyž nikoho nejmenuju, ale bez vás by nevznikly.
Hudba a zpěv byly součástí mého života od malička, vždy jsem ale byla „jen“ interpret a snažila se zpívat „jako někdo“. Vlastní texty a melodie jsem v hlavě nosila pár desítek let, než jsem sebrala odvahu a oslovila Martina Kyšperského, aby jim dal výslednou hudební podobu. Po letech hledání toho, kdo vlastně jsem, jsem si dovolila zpívat svým skutečným hlasem o věcech, ke kterým se bytostně vztahuji já sama-a velkou roli v tom taky sehrálo vědomí, že jsem, když to dobře půjde, v půlce života a není na co čekat.
Spolu s řadou skvělých hudebních hostů vzniklo album s hudbou tak krásnou a nápaditou, že mé melodie a nápěvy dostává o mnoho levelů výš. V textech, z nichž některé byly napsány před dvaceti lety a některé před rokem, se nejčastěji vracím k mé milované jižní Moravě a stezkám nad Dyjí a pálavským skalním masivům, vezmu vás ale i na louky a kopce na karpatské Žítkové dávno před tím, než byla slavná, na cestu vlakem přes nekonečnou Hanou nebo na ošuntělou pražskou Libeň.
Celý proces vzniku desky mi kromě úžasného dobrodružství přinesl taky vysněné spolupráce s lidmi, kterých si moc vážím: Martinem K. a všemi hudebníky počínaje, přes jedinečnou Lucii Králíkovou z Efeméru, která mi podle našich společných představ vytvořila speciální krojovou korunu. Temně krásný vizuál nafotila skvělá Karolina Ketmanová a graficky album zpracuje mistr oboru Jakub Horský za studio Upupaepop. Celé to nenápadně dokumentovala i nepostradatelná Hana Slívová, díky které je to tvůrčí léto navěky uchováno na fotkách tak, že se k němu dá skoro přivonět a v neposlední řadě mi poskytla mnoho cenných rad a impulsů.
Na světě je první singl "Kouzlo malých věcí" s něžnou animací úžasné Terezíny Černohorské, a další tři singly budou postupně následovat-celé album pak vyjde na jaře příštího roku na CD a vinylu, když mě podpoříte.
Za jakoukoli formu podpory a sdílení sbírky vřele a srdečně děkuji.
Věřím, že vznikne mimořádně povedené album, které si obhájí své klidné a pomalé místo v dnešní uspěchané a těžce uchopitelné době a udělá vám radost. Pro mě je to splněný sen už teď.
Těším se na setkání s vámi všemi v krajinách mých písní o místech, které mluví jazykem hudby, a příští červen na křtu desky!













