Sbírka ukončena:

Milánkovi na nová ouška

Milník 1/2

Sluchadla 💖 První milník dosažen 💖

Vybráno 0 Kč 107 050 Kč
61 300 Kč

Milník 2/2

Druhý milník – systémy Roger On iN

Vybráno 0 Kč 107 050 Kč
152 600 Kč
 -
108 dárců
Celkem se zapojilo
991 Kč
Průměrná výše daru
36 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Milánkovi na nová ouška

Milník 1/2

Sluchadla 💖 První milník dosažen 💖

Vybráno 0 Kč 107 050 Kč
61 300 Kč

Milník 2/2

Druhý milník – systémy Roger On iN

Vybráno 0 Kč 107 050 Kč
152 600 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina D. Plodková
Datum přidání
13. 6. 2023
Poslední aktualita

9. 8. 2023 5:53

❤️ Poděkování ❤️

Blíží se konec sbírky pro Milánka a my bychom chtěli poděkovat každému, kdo se k nám jakýmkoliv způsobem připojil 🥰

Sbirkou se podařilo vybrat na sluchadla, nabíječku k nim a jeden systém Rodger, což je skvělé a největší radost z toho má právě Míla.

V nejbližších dnech se budou sluchadla objednávat že Švýcarska a až dorazí, bude se s nimi Míla muset sžít. Věříme ale, že to proběhne stejně hladce, jako když dostal svá dosavadní sluchadla poprvé 🤗 poté budeme stále pracovat hlavně na logopedii, aby měl Milda co nejlepší řeč 🦻

Moc všem děkujeme a doufáme, že se k vám dobrý skutek vrátí, protože si to zasloužíte ❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Představuji Vám Milánka, kterému je nyní 6 let. Míla má diagnostikovanou velmi těžkou poruchu sluchu, kdy na levém oušku má ztrátu 81,3% a na pravém oušku má ztrátu 60,5% dle Fowlera. Celková ztráta sluchu dle Fowlera je 65,7%.

I přes svůj handicap je to velice veselý, milý, chytrý a v rámci možností komunikativní kluk. Největší jeho problém je řeč. Největší oslabení je patrné ve foneticko-fonologické rovině – špatná srozumitelnost jeho mluvního projevu pro mnohočetnou dyslálii a oslabenou oromotoriku, hlas je dysfonický (chraptí). 

Aby Míla měl co nejlépe rozvinuty komunikační a další dovednosti klíčové pro vstup do školy, zajišťují rodiče pravidelnou docházku na logopedii v SPC, spolupracují s dalšími osobami a institucemi, které se na rozvoji chlapce podílejí. Milan má v současné době zajištěny 3 různé logopedie, které navštěvuje několikrát měsíčně.

Aby měl Míla možnost se dále zlepšovat, potřebuje pořídit kvalitnější sluchadla značky Phonak s dálkovým mikrofonem jak pro paní učitelky ve škole, aby mu bylo učivo vykládáno přímo do ouška, tak pro rodiče při venkovních aktivitách.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Milánek a narodil jsem se v dubnu 2017 po klidném těhotenství s velkou slávou na váš svět.

V porodnici jsem měl poškozené jedno ouško, ale po kontrole v šestinedělí mamince sdělili, že je vše v pořádku. Dál to nikdo neřešil.

A tak jsme si spokojeně žili.. Asi ve 2,5 letech už se zdálo, že hůře mluvím. Vyžádali jsme si tedy u lékaře žádanku na logopedii, kdy paní doktorka říkala, že nám ji tedy dá, ale že vše je v pořádku a že by moji řeč řešila až ve chvíli, kdy bych takto mluvil v 5 letech. Že kluci jsou v tomto pomalejší a že všechno doženu.

 Začali jsme tedy docházet na klinickou logopedii, kde z nás paní logopedka nebyla nadšená. Mamka byla hotová z toho, že snad něco zanedbala a že se nevyvíjím tak, jak bych měl. Bylo u mě podezření na diagnózu kombinované vývojové dysfázie. U tohoto je potřeba absolvovat tzv. kolečko – neurologie, foniatrie, klinická psychologie. Čekací doby byly dlouhé. V prosinci 2020 jsme se dostali k úžasné paní foniatričce, která navrhla vytržení nosní mandle, aby netlačila na Eustachovu trubici. Po lednové operaci v r.2021 jsme šli na kontrolu a bylo navrženo další vyšetření sluchu v celkové anestezii, jelikož jsem při pokusech o vyšetření nechápal, co mám dělat. Též v prosinci 2020 jsem byl u klinické psycholožky zařazen do škatulky lehké mentální retardace – teď už vím, že jsem její úkoly nesplnil, protože jsem neslyšel a tedy nechápal, co mám dělat. Tehdy to pro mamku ale byla další rána.

Na vyšetření sluchu jsme se protlačili až v červenci 2021, kdy se zjistilo, k překvapení všech, včetně lékařů, že na levém oušku mám ztrátu 81,3% a na pravém oušku mám ztrátu 60,5% dle Fowlera. Celková ztráta sluchu dle Fowlera je 65,7%.

Verdikt: Středně těžká sluchová porucha vpravo a velmi těžká sluchová porucha vlevo dle WHO. Moje pravé ouško se celou dobu snažilo ztrátu na obou stranách táhnout samo, ale nestačilo to. Diagnóza vývojové dysfázie se tedy nepotvrdila, za to jsem dostal novou, a to poruchu sluchu. Je lehké tyto diagnózy zaměnit, jelikož mají velice podobné znaky.

V září 2021 jsem poprvé dostal svá nová sluchadla značky Phonak, která pokrývají i takto velké ztráty. Velice dobře jsem se na ně adaptoval a nosil je již od třetího dne pořád.

Nyní je mi čerstvých 6 let. Chodím do státní školky do speciální třídy Hvězdičky, kde mám logopedii každý týden. Dále docházím každých 14 dní na logopedii do speciálního pedagogického centra a jednou měsíčně mám ještě klinickou logopedii v Jedličkově ústavu. Snažím se tedy dohnat, co se dá. Z tohoto důvodu jsem letos dostal i odklad školní docházky, abych měl ještě rok k dobru a mohl nastoupit do klasické ZŠ a až nyní se dostávám k hlavnímu jádru, proč Vám píši.

Pro nástup do klasické ZŠ budu potřebovat lepší sluchadla, než mám nyní a k nim i dálkový mikrofon, pro paní učitelku, aby mi mohla látku vykládat přímo do ouška a nerušily mě okolní vlivy. Mám problém se soustředit, protože mě skoro každý zvuk vyruší a také mi nedělá moc dobře větší kolektiv a ruch. Věřím, že bych na tom s výkonnějšími sluchadly byl líp, mohl se soustředit a zvládnout s nimi a mikrofonem klasickou ZŠ, i když s podpůrnými opatřeními. Jsem totiž jinak moc šikovný a chytrý kluk. V SPC a na foniatrii mi poradili, že by bylo dobré, abych měl nová sluchadla aspoň o půl roku dříve, než nastoupím do školy, abych si na ně hezky zvykl. Nákup nových sluchadel a sortimentu okolo nich bohužel není v našich finančních možnostech. Pojišťovna na ně již nepřispěje, protože přispívá jednou za 5 let 10.000,- Kč na každé ucho. Tuto možnost jsme již vyčerpali v roce 2021 při mých prvních sluchadlech.

Byl bych Vám vděčný za jakoukoliv zaslanou finanční částku na koupi sluchadel a věcí okolo a slibuji, že maminka nechá vše pojistit, pro případ, že se nedejbože něco stane.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

– sluchadla značky Phonak SKY M70-PR (61.300,- Kč/2ks)

– systém Roger ON iN (89.800,- Kč/2ks), který potřebuji jak do školy pro paní učitelku, tak domů, abych mohl trávit volný čas a s pomocí rodiny se rozvíjet dále

– nabíječka ke sluchadlům (1.500,- Kč)

Celkem nás korekce sluchadly vyjde na neuvěřitelných 152.600,- Kč

V případě nesplnění celé sbírky bude částka použita na jiné kompenzační pomůcky spojené s poruchou sluchu.

V případě splnění sbírky nad 100% bude zbývající částka využita ke koupi dalších školních pomůcek a vybavení pro začátek školní docházky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 8. 2023 5:53

❤️ Poděkování ❤️

Blíží se konec sbírky pro Milánka a my bychom chtěli poděkovat každému, kdo se k nám jakýmkoliv způsobem připojil 🥰

Sbirkou se podařilo vybrat na sluchadla, nabíječku k nim a jeden systém Rodger, což je skvělé a největší radost z toho má právě Míla.

V nejbližších dnech se budou sluchadla objednávat že Švýcarska a až dorazí, bude se s nimi Míla muset sžít. Věříme ale, že to proběhne stejně hladce, jako když dostal svá dosavadní sluchadla poprvé 🤗 poté budeme stále pracovat hlavně na logopedii, aby měl Milda co nejlepší řeč 🦻

Moc všem děkujeme a doufáme, že se k vám dobrý skutek vrátí, protože si to zasloužíte ❤️

4. 7. 2023 7:00

První milník splněn 💖🦻

S radostí oznamuji, že se podařilo splnit první milník sbírky, což je částka ve výši 61.300,- Kč – vybraná na kvalitní sluchadla značky Phonak SKY M70-PR.

Milánek už ví, že bude moci mít nová a mnohem lepší sluchadla a je z toho nadšený. Velice se na ně těší.

Zbývající vybíraná část se nyní zaměřuje na systémy Roger ON in (dálkové mikrofony), které usnadní komunikaci v ruchu a na dálku, což je klíčové ve školce, škole i venkovních aktivitách.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili, ať už příspěvkem nebo sdílením. Vaší pomoci si velice vážíme 💖

16. 6. 2023 18:09

Poděkování

Velice děkujeme všem štědrým dárcům, kteří přispívají na to, aby se Milánkovi mohla pořídit nová sluchadla s příslušenstvím 🦻❤️

Jsme překvapeni a dojati z toho, kolik skvělých, známých i neznámých lidí, se zapojilo ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Jitka B.
2 000 Kč  •  2. 8. 2023 10:35
Držíme palce
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 8. 2023 20:31
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 7. 2023 14:17
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 7. 2023 21:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 7. 2023 11:09
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  25. 7. 2023 7:54
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 7. 2023 16:46
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  20. 7. 2023 14:15
Dárce, který je pro každou dobrost
36 000 Kč  •  20. 7. 2023 10:17
Velkorysý dárce
500 Kč  •  12. 7. 2023 10:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 7. 2023 17:31
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  5. 7. 2023 20:11
Milý dárce
600 Kč  •  5. 7. 2023 9:12
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  30. 6. 2023 20:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat