Už jako kotě jsem jednou za čas zakašlal, ale mamka si myslela,že jsem jen vdechnul chlup. Pak to bylo častější, ale ani paní doktorka nic závažného neobjevila. Dostal jsem jitrocelový sirup, antibiotika a píchli mě do zadku 🐝 Jenže loni jsem začal kašlat častěji, někdy tak moc, až jsem se dusil. A tak mě mamka vzala do nemocnice🩺💉 kde bylo spoustu jiných zvířecích kamarádů.🦜🐰🐭🦮 Základní vyšetření se skládalo z hematologie, biochemie endoskopie, bronchoskopie, bronchoalveolarní lavaže 🫁, sono, rentgen🩻, kardiologické vyšetření,🫀no bylo toho moc. U něčeho jsem si i schrupnul (narkóza). Diagnóza: felinní astma
Bylo to nepříjemné, třeba , když mi do čumáčku strkali kameru,ale pomohlo mi to,,dali mi léky💊, injekce💉inhalace a já se zase začal radovat ze života a znovu dělal rošťárny.💨😹
Letos začalo jaro 🪻🌻a mě se problémy vrátily i přes léky. Můj zdravotní stav se zhoršil v takové míře, že se dusím i 10 krát za den, až mi modrá jazyk. Klasické vyšetření znovu potvrdilo astma, ale přidala se k tomu laryngitida. V současné době jen polehávám, sípu, chrčí to ve mně a celkově špatně dýchám. Kortikoidy a antibiotika, které beru mi nezabírají. Jsem po nich jen otupělý a jsem úplně bez energie.😿Můj život se změnil.
Už nejsem ten veselý kocourek, co všude zkoumá ,běhá, nebo s radostí vítá mamku.,😢
Kompletní vyšetření a léčba, kterou potřebuji je pro mamku momentálně finančně nákladná 🤦Mamka už není žádná mladice, je dlouhodobě nemocná, a je na vše sama, tudíž moje léčba je pro ni v tuto chvíli velkým zásahem do rozpočtu. Proto vás touto cestou prosím o pomoc🙏🙏 Za loňský rok moje vyšetření, léčba a náklady s ní spojené byly přes 20 000 Kč. Jaké budou náklady teď a do budoucna to si netroufnu odhadnout.💰
Astma je nevyléčitelná nemoc, ,ale s pravidelnou dlouhodobou léčbou, můžu mít ještě dlouhý a kvalitní život.
Chtěl bych se znovu radovat ze života a dělat lumpárny. Jsem ještě mladý na to, abych to na světě vzdal 🕯️