Osmiletá Michalka je z dvojčat, která se narodila předčasně ve 33. týdnu. Po porodu ale začalo Michalce kolabovat srdce a z testů vyplynulo, že se potýká s infekcí virem Coxackie. Virem, který někomu způsobí mírný kašel, druhému selhání organismu. Dle lékařů 9 z 10 dětí takovou myokarditidu, kterou diagnostikovali Michalce, nepřežije. Dlouho to vypadalo, že Michalka bude potřebovat transplantaci srdce cca v 5 letech, ale nakonec nic z toho nebylo potřeba. Díky její nedonošenosti se srdeční buňky samy obnovily a srdce úplně uzdravilo. Bylo to jako úplný zázrak.
Avšak tím, že srdce několik hodin správně neokysličovalo mozek, se Míša bohužel potýká s poškozením hlavně zrakového centra v mozku a trpí DMO, diparézou dolních končetin, epilepsií, opožděným psychomotorickým vývojem. Doktoři ji nedávali příliš šancí na plnohodnotný život. V roce byla úplný ležák, do dvou let vůbec neviděla.











