Ahoj jmenuji se Meggie a jsem skoro 12 letá fenka krátkosrsté kolie. Když si mě panička Veronika pořídila, řekla, že by chtěla pomáhat nemocným dětem a já jako správná parťačka jsem šla do toho s ní. Složila jsem několik zkoušek poslušnosti a prošla nelehkým canisterapeutickým výcvikem a úspěšně složila zkoušku. Když mi byli 2 roky začala jsem působit na dětském oddělení a dětské jip nemocnice Havlíčkův Brod, kam jsem docházela dlouhých 8 let. Milovali mě jak děti tak personál. Paní vrchní vždy říkala ,že když přijdu, tak to vůbec nevypadá jako v nemocnici a najednou všichni vypadají zdravě a to mě moc těšilo. Také jsem navštěvovala babičky a dědečky v domově pro seniory Ždírec, kde si každou mojí návštěvu velice užívali a nikdy mě nechtěli pustit domů. A vůbec nejtěžší pro mě a paničku byly návštěvy u onkologicky nemocných dětí, které už vyčerpali možnosti léčby. I přesto, jak to bylo někdy těžké, jsme byli s paničkou sehraný tým a nikdy jsme to nevzdali. Na návštěvy si nás zvali také školy a školky.Každou návštěvu u dětí i dospělých, jsem si velice užívala a vždy jsem dělala radost, jak nejlépe jsem uměla. Jednou s námi natáčela televize a několikrát vyšli články v novinách a to jsem na sebe byla vždy pyšná. S paničkou jsme pracovali bez nároku na mzdu a největší úspěch pro nás byl dětský úsměv a úsměvy klientů, které jsem navštěvovala. Ten pocit někomu pomoci, byl pro nás víc, jak všechny poklady světa.A dodnes vím, že to co jsem celý život dělala mělo smysl.












