Matýskova prosba

Collected 0 Kč 2 300 Kč
from 330 000 Kč
15 days
till completion

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Creator
Blanka Baranová
Date added
10. 5. 2024

Představení sbírky

Rád bych se Vám představil. Jmenuji se Matyas Baran a chtěl bych požádat o pomoc při zajištění prostředků na zakoupení zvedací plošiny TAURUS pro moji maminku Blanku Baranovou. 

Komu pomůžeme?

Moje maminka Blanka v roce 2020 onemocněla rakovinou prsu. Asi před 1,5 rokem jí lékaři zjistili metastázy na mozku. Po odstranění metastázy za krátký čas zkolabovala a ochrnula na půl těla. Dnes se pohybuje pouze na vozíku. Maminka sama nechodí, se všemi činnostmi a potřebami je závislá na svém okolí.

Maminka Blanka proto nutně potřebuje zvedací plošinu, aby se mohla přesouvat z patra do patra a její celkový pohyb po domě byl jednodušší

Pokud by se částka vybrala, byla by možnost, aby se mnou maminka šla do parku nebo na procházku.

Měla by také více času věnovat se svým zálibám, dostala by se snáze do společnosti a věřím, že by se lépe vyrovnávala s její těžkou nemocí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na dofinancování svislé zvedací plošiny TAURUS, jejíž celkové náklady činí 862 000,-Kč. Úřad práce České republiky poskytnul příspěvek na tuto plošinu ve výši 500 000,- Kč. Bohužel nám chybí 330 000,- Kč.

Bydlíme ve druhém poschodí v domě s úzkým schodištěm, kde není možné vybudovat schodišťový výtah. Jednoduchý nájezd vozíčku na plošinu a snadná obsluha systému by umožnila mamince pravidelné přesunutí do bytu ve 2. poschodí.  Zvedací plošina by byla také úlevou pro celou naši rodinu po fyzické stránce, když vozíček a rehabilitační pomůcky nejsou zrovna nejlehčí a po úzkém schodišti je náročné je přemísťovat několikrát za den.

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  13. 6. 2024 10:58
Dita S.
300 Kč  •  15. 5. 2024 14:10
Matýsku ,přeji Ti ať vybereš potřebnou částku a přeji celé rodině jen to nejlepší.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Dita S.
300 Kč  •  15. 5. 2024 14:10
Matýsku ,přeji Ti ať vybereš potřebnou částku a přeji celé rodině jen to nejlepší.
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  13. 6. 2024 10:58

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting