Sbírka ukončena:

Materiální pomoc pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
100 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
671 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
76 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Materiální pomoc pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeněk Jemelík
Datum přidání
16. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Zdeněk Jemelík, společně s Ivankou Ostaš jsme strávili několik dní pomocí uprchlíkům na slovensko-ukrajinské hranici. Kolegyně Ostaš je členkou Dobrovolné a účelné charity se sídlem ve Velkých Popovicích. Ivanka, mimo to, že je skvělý a obětavý člověk, je Češka s ukrajinskými kořeny. Díky tomu a svým kontaktům na Ukrajině byla požádána o pomoc s dodávkou nedostatkového zdravotnického materiálu do nemocnice v Mukačevu, kde přijímají raněné vojáky a poskytují zdravotnickou péči.

Oba jsme již vyčerpali vlastní prostředky v minulém týdnu, při více než 3200 najetých kilometrech.  Proto tímto prosím dobré lidi o příspěvek na nákup zdravotnického materiálu, který bychom osobně doručili přímo do nemocnice v Mukačevu.

Komu pomůžeme?

Veškeré získané finanční prostředky budou využity na nákup zdravotnického materiálu a jeho dopravu přímo do nemocnice v Mukačevu na Ukrajině, která se momentálně stará o raněné ukrajinské vojáky a potřebný materiál se k nim nedostává v množství, které by pokrylo aktuální potřebu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré získané finanční prostředky budou využity na nákup zdravotnického materiálu , zejména obvazový materiál, sterilní krytí, dezinfekčních prostředků, prostředky pro první pomoci, vybavení lékárniček a čehokoli aktuálně potřebného

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  13. 5. 2022 13:08
DobroDárce
100 Kč  •  23. 3. 2022 7:00
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 3. 2022 21:10
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 3. 2022 19:58
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2022 15:13
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2022 11:14
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2022 9:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat