Ahoj,
jsem Marie Kieslowski, hudebnice a máma dvou dětí a právě jsem vydala album Je všechno dobrý?, které vyšlo pouze digitálně (k poslechu ZDE) a vlastním nákladem.
Ráda bych albu vtělila fyzickou podobu. Vydávat CD v dnešní době, kdy většina z nás poslouchá hudbu přes internet, mi přišlo zbytečné. Hledala jsem přidanou hodnotu ke svému albu a napadl mě formát knihy.
Být ženou na hudební scéně je docela dobrodružná role, a když se vám do toho narodí děti, tak to začne být teprve jízda. Nabrala jsem zkušenosti a témata, o kterých se tolik nemluví.
Rozhodla jsem se tedy shromáždit rozhovory s asi desítkou muzikantek z české hudební scény.
Bude to povídání o tom, jak se vypořádaly se svou pozicí hudebnice, zpěvačky nebo písničkářky nebo jak narození dětí ovlivnilo jejich tvorbu, kariéru, jak se vlastně cítí na hudební scéně, která s dětmi primárně nepočítá a další témata, podle toho, kam kterou muzikantku osud zavedl.
Povídala jsem si se svými kolegyněmi a kamarádkami Lenkou Dusilovou, Markétou Foukalovou, Olgou Königovou, Nikolou Muchou, Marií Puttnerovou, Bárou Ungerovou, Klárou Vytiskovou a domlouvám další, pro mě inspirativní ženy, o kterých Vás budu průběžně informovat.


Rozhovory budou doplněny o texty všech písní, QR kódy pro jejich přehrání i download. Vše doplněno o autorské fotografie Terezy Kunderové a v grafickém zpracování Štěpánky Bláhovcové.




















