Úspěšně vybráno:

Pomohli jste postavit Marečka na nohy

Vybráno 0 Kč 36 500 Kč
21 500 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
5 214 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste postavit Marečka na nohy

Vybráno 0 Kč 36 500 Kč
21 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana a Martin Jančuškovi
Datum přidání
26. 9. 2021
Poslední aktualita

26. 11. 2021 11:12

Obrovské díky

…a máme odcvičeno…nevím jak Vám máme poděkovat. Nesmírně si vážíme Vaší podpory. Mareček se naučil lépe držet v trupu a postavit se sice na kratší dobu ale dalším cvičením, které nás čeká v únoru jistě stoj případně chůzi   zdokonalí. Jsme šťastní, že nějáký posun se dostavil. Jménem Marečka všem moc děkujeme. 

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Jana a Martin Jančuškovi, rodiče usměvavého a velice společenského 5letého Marečka, který neumí ještě stát, natož chodit.

Více o Marečkovi

Mareček je velice kontaktní dítě.

Má rád vláčky a vodu jako takovou.

Narodil se však postižený. Krátce po jeho narození byla zjištěna vzácná genetická vada delece 10. chromozomu a na ní navázána srdeční vada, značně opožděný psychomotorický vývoj, středně těžkou mentální retardaci, hypermobilitu, hypotonii, astigmatizmus a dioptrie. 

Ač rehabilitujeme, jezdíme do lázní a syna všemožně stimulujeme nedaří se ho postavit aby mohl chodit a dále se rozvíjet mentálně i fyzicky proto jsme se obrátili na vás, zda nám v tom pomůžete.

Na co konkrétně budou vybrané finance využity?

Byla nám doporučena velice nákladná intenzivní rehabilitace v Armandi Therapy Clinic, o kterou bychom Vás tímto požádali. Terapie je velice nákladná a dle recenzí s dobrými výsledky. Skládá se z dvouhodinového a dvoutýdenního intenzivního cvičení včetně protažení jeho hypotonických svalů. Toto by mu mělo pomoci zpevnit se a nastartovat jej k jeho postavení na nohy.

Společnými silami věříme, že to společně zvládneme. Předem všem moc děkujeme ať už za sdílení nebo přispění. Vážíme si toho.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

26. 11. 2021 11:12

Obrovské díky

…a máme odcvičeno…nevím jak Vám máme poděkovat. Nesmírně si vážíme Vaší podpory. Mareček se naučil lépe držet v trupu a postavit se sice na kratší dobu ale dalším cvičením, které nás čeká v únoru jistě stoj případně chůzi   zdokonalí. Jsme šťastní, že nějáký posun se dostavil. Jménem Marečka všem moc děkujeme. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
35 000 Kč  •  8. 11. 2021 20:43
Laskavý dárce
200 Kč  •  6. 11. 2021 20:21
Milý dárce
100 Kč  •  19. 10. 2021 17:11
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  7. 10. 2021 22:47
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  6. 10. 2021 22:28
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 10. 2021 21:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 10. 2021 17:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat