Úspěšně vybráno:

Složili jste se na pomůcky pro Majdu

Vybráno 0 Kč 895 621 Kč
500 000 Kč
 -
4 042 dárců
Celkem se zapojilo
222 Kč
Průměrná výše daru
11 003 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na pomůcky pro Majdu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Terezie Špeldová
Datum přidání
1. 4. 2023
Poslední aktualita

2. 9. 2023 23:37

Příběh zázraku, kterého jste součástí

Vážení a milí,

Majda má nové auto! Chtěli bychom vám všem tímto opravdu ze srdce poděkovat za vaši štědrost a ochotu pomoci a ulehčit život naší rodiny s hendikepem. Díky vám, kteří jste se rozhodli přispět ve sbírce na auto pro Majdu se speciální úpravou na donio.cz, má dneska Magda už nové auto včetně nájezdu pro vozík a pro celou rodinu je to obrovská pomoc.

Rádi bychom se s vámi podělili o příběh (ne)skutečných zázraků, kterého jste i vy součástí.

Sbírku a její průběh jsme se spolu s kamarády snažili pečlivě dopředu připravit, reálně odhadnout možnosti a být citliví k Majdě, k rodičům i ke všem, koho jsme chtěli oslovit s prosbou o pomoc a příspěvek. Od začátku jsme věděli o tom, že Nikol Leitgeb (influencerka) na svém instagramu pravidelně první neděli v měsíci sdílí jednu sbírku (náhodně vybranou) a vyzývá své sledující k zapojení se do ní. Tajně jsme si všichni přáli být vylosováni, ale zdálo se nám to jako velká náhoda a něco naprosto nereálného. Nicméně jsme spuštění sbírky kvůli tomu (alespoň pro pocit, že jsme příležitost úplně nepromarnili) posunuli z Květné neděle (2. 4.) o den dříve, abychom se mohli zapsat do komentářů, ze kterých Nikol právě zrovna následující den ráno měla losovat (komentářů k losování bylo necelých 30 tis.).

První zázrak se stal tehdy, když v neděli ráno byla vybrána losem právě sbírka na Majdino auto. K našemu úžasu a nepochopení byla během pár hodin téměř naplněná cílová částka 500 tis. Kč, kterou jsme stanovili se snahou stát nohama na zemi, i přes to, že na nové auto konkrétního typu by to zdaleka nestačilo. Ale i bazarové auto by bylo skvělé! S vděčností jsme nechápali a děkovali. Peníze v následujících dnech ale ještě přibývaly, kromě (vás) dárců oslovených skrze instagram tu stále bylo mnoho dalších (vás), kdo Majdu zná a chtěl přímo jí přispět. A tak jsme začali sledovat inzeráty a bazary, abychom našli auto, které potřebujeme (Ford Tourneo Connect) ve stavu, aby Majdě nějaký ten rok mohlo sloužit a za cenu, na kterou dosáhneme. Jenže dny a týdny plynuly a mezi ojetými auty se žádné vyhovující neobjevovalo. Začali jsme mapovat také možnosti v Německu, což by obnášelo mnohem více starostí, ale byla to pro nás varianta, byť pracná. No a pro úplnost jsme chtěli zjistit, jaká je aktuální situace u nových aut tohoto typu a možná vás nepřekvapí, že na konkrétní nová auta se nyní čeká v řádu několika měsíců, ani rok (i více) není výjimkou, a to pokud ta auta vůbec jsou – a často právě ani nejsou. První informaci jsme dostali, že nejdostupnější varianta je za 7 měsíců a to ještě jiný a ne zcela vyhovující model.

Pak se ale stal další zázrak a k překvapení i samotného vedoucího autosalonu se v databázi našel přímo na prodejně u nás, v Pardubicích, souhrou zpožděných a změněných dřívějších objednávek přesně ten model, který jsme sháněli. A toto auto tam bylo navíc. Tedy ne předváděcí, ne v rezervaci, ale volné. Ihned.

Cena auta byla více než milion sto tisíc. A úprava pro invalidní vozík bylo k tomu dalších cca 300 tis. Což i po odečtení příspěvků a vlastních zdrojů bylo stále moc. Nicméně po dalším rozhovoru s vedoucím autosalonu přišla sleva pro lidi s postižením, nějaké další „změny“ v ceně a výsledná částka za nové auto byla 880 tis. Na doniu v tu chvíli (téměř před ukončením, tj. na konci června) bylo vybráno 890 tis. V našich očích je to další zázrak, protože takové „náhody“ snad ani nejsou možné.

A pak už to bylo, jak se říká, ráz naráz. Peníze ze sbírky byly odeslány prakticky ihned, po podepsání smlouvy Majdy na nové auto, během měsíce bylo auto odvezeno na úpravu pro nájezd a zajištění vozíku a na konci července Majda mohla bez složitého přenášení a přesazování nastoupit do auta např. pouze s maminčinou pomocí (dříve byla odkázána výhradně na pomoc tatínka).

A tak se nám v životě vaším prostřednictvím dějí zázraky. Majdin (a celé rodiny) boj u konce není, život s takto těžkým hendikepem je maraton na celý život a cíl není nikde, ale zároveň všude. A skrze ty malé (i velké) cíle, jejich postupné naplňování a trpělivé víře v zázraky může Majda žít důstojný a plnohodnotný život. Život, který je jiný, ale stejně vzácný, jako životy naše.

Majda za měsíc oslaví třicetiny, 30 krásných i náročných let, které jsou zároveň neoddělitelně spojeny s životy mnoha dalších lidí, na jejichž pomoc je Majda odkázána. A tak vám děkujeme, že jste do jejího života i vy tímto způsobem vstoupili, pomohli nám a dali tím další sílu a energii do let dalších.

Za sebe, Terezii – Majdinu sestru, mohu upřímně říct, že nás to celé fascinuje a je až neuvěřitelné, co spojení a dobro lidí dokáže.

Děkujeme a přejeme i vám, ať věříte na zázraky, protože se dějí.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

🇬🇧 Read my story in English 
🇮🇹 Leggi la mia storia in italiano

Ahoj 👋!

Jmenuji se Majda a na podzim mi bude třicet let. A za tohle životní jubileum jsem fakt vděčná. 🙏  Život je pro mě totiž výzva už od malička. Narodila jsem se o tři měsíce dřív a od narození bojuji s celou s řadou zdravotních problémů, včetně těžkého fyzického omezení (prodělala jsem dětskou mozkovou obrnu a mám částečně ochrnuté všechny čtyři končetiny).

Co vám budu povídat, bez obrovské pomoci mé rodiny bych to vůbec nemohla zvládnout. A teď bych ráda požádala o pomoc i vás. S rostoucím věkem se mé možnosti trávení volného času omezují a potřebuji více pomoci dalších lidí.

👉 Proto bychom si přáli, abychom mohli mít auto 🚗 upravené pro mé potřeby tak, aby mě moji rodiče mohli bez problémů převážet a já tak mohla trávit více času mimo domov s rodinou a přáteli. 👈

Auto musí mít speciální úpravu, abych do něj mohla na vozíku vjíždět i vyjíždět ven. Vaše pomoc by pro nás byla neuvěřitelně cenná a pomohla by nám dosáhnout větší svobody a kvality života.

Komu pomůžeme?

Pomůžete mně, Majdě.
Momentálně žiji s rodiči a sestrou v Pardubicích, kde máme plně bezbariérový dům🏡, ale bohužel nemáme auto, kam bych se jednoduše vešla a mohla bez problémů fungovat. Máme starší auto, kam se vejdu já a do kufru můj vozík. Ale pokaždé, když někam jedeme, tak mě někdo musí naložit i vyložit a stejně tak i vozík. Já něco vážím a rodiče už taky nejsou nejmladší. Maminka mě už několik let do auta sama nedostane a pro taťku, který je po úrazu ramene, je to čím dál náročnější. Potřebujeme proto větší, speciálně upravené auto s rampou pro naložení mého vozíku, aby mě můj tatínek a maminka mohli pohodlně převážet, ale takové auto je pro nás finančně nedostupné.

Pomocí této sbírky bychom chtěli požádat o pomoc, abychom mohli žít svobodnější život a dopřát si více zážitků mimo naši domácnost.

Už od dětství jsem toho dokázala zvládnout spoustu jen díky obrovskému nasazení a pomoci mé rodiny.

Navzdory mým fyzickým omezením jsem dokázala absolvovat běžnou základní školu a všeobecné gymnázium a maturovat🎓. S narůstajícím věkem a zdravotními omezeními mně i rodičů už ale začínají mé možnosti trávení volného času ubývat, nebo spíše vyžadovat větší nasazení dalších lidí. Naštěstí ale takové lidi kolem sebe mám a tak jsem se mohla v posledních letech účastnit spousty událostí a akcí, kde by vás možná ani vozíčkáře nenapadlo hledat. 

Třeba na dobrovolnické brigádě SummerJob 💪, kde jsme spolu s dalšími cca 150 dobrovolníky nezištně pomáhali v pohraničí. Sice nemůžu štípat dříví, ale i tak ráda pomáhám. Mohu pozorně naslouchat 👂 příběhům druhých a sdílet s nimi, jak žít svůj život naplno, a to i když vás ruce a nohy vůbec neposlouchají, velmi špatně vidíte, mluvíte a jste celý život na vozíku. 

I na kolech👩🏽‍🦽 se toho totiž dá spoustu vidět, zažít a hlavně prožít. A když se ke kolům vozíku budou moci přidat i kola auta 🚗, budu vám moc vděčná.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  1. Peníze ze sbírky budou použity na nákup auta  Ford Tourneo Connect se speciální úpravou – rampou na nájezd vozíku. 🚗  Cena takového auta není malá a jen samotná speciální vestavba stojí 200 000  – 300 000 Kč. I když započteme všechny naše vlastních finanční prostředky, tak nám stále chybí vysoká částka. Podle finančních možností budeme hledat buď starší vůz, v případě vaší velké štědrosti bychom si mohli dovolit auto nové.
  2. Případné peníze, které by nám zbyly, využijeme na náhradní díly pro mé kompenzační pomůcky 👩🏽‍🦽(momentálně třeba potřebuji novou baterii do zvedáku do sprchy, která stojí několik desítek tisíc) nebo na placené rehabilitace.

Každá koruna se počítá a já Vám za ni moc děkuji. Moc si toho vážím.❤️

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 9. 2023 23:37

Příběh zázraku, kterého jste součástí

Vážení a milí,

Majda má nové auto! Chtěli bychom vám všem tímto opravdu ze srdce poděkovat za vaši štědrost a ochotu pomoci a ulehčit život naší rodiny s hendikepem. Díky vám, kteří jste se rozhodli přispět ve sbírce na auto pro Majdu se speciální úpravou na donio.cz, má dneska Magda už nové auto včetně nájezdu pro vozík a pro celou rodinu je to obrovská pomoc.

Rádi bychom se s vámi podělili o příběh (ne)skutečných zázraků, kterého jste i vy součástí.

Sbírku a její průběh jsme se spolu s kamarády snažili pečlivě dopředu připravit, reálně odhadnout možnosti a být citliví k Majdě, k rodičům i ke všem, koho jsme chtěli oslovit s prosbou o pomoc a příspěvek. Od začátku jsme věděli o tom, že Nikol Leitgeb (influencerka) na svém instagramu pravidelně první neděli v měsíci sdílí jednu sbírku (náhodně vybranou) a vyzývá své sledující k zapojení se do ní. Tajně jsme si všichni přáli být vylosováni, ale zdálo se nám to jako velká náhoda a něco naprosto nereálného. Nicméně jsme spuštění sbírky kvůli tomu (alespoň pro pocit, že jsme příležitost úplně nepromarnili) posunuli z Květné neděle (2. 4.) o den dříve, abychom se mohli zapsat do komentářů, ze kterých Nikol právě zrovna následující den ráno měla losovat (komentářů k losování bylo necelých 30 tis.).

První zázrak se stal tehdy, když v neděli ráno byla vybrána losem právě sbírka na Majdino auto. K našemu úžasu a nepochopení byla během pár hodin téměř naplněná cílová částka 500 tis. Kč, kterou jsme stanovili se snahou stát nohama na zemi, i přes to, že na nové auto konkrétního typu by to zdaleka nestačilo. Ale i bazarové auto by bylo skvělé! S vděčností jsme nechápali a děkovali. Peníze v následujících dnech ale ještě přibývaly, kromě (vás) dárců oslovených skrze instagram tu stále bylo mnoho dalších (vás), kdo Majdu zná a chtěl přímo jí přispět. A tak jsme začali sledovat inzeráty a bazary, abychom našli auto, které potřebujeme (Ford Tourneo Connect) ve stavu, aby Majdě nějaký ten rok mohlo sloužit a za cenu, na kterou dosáhneme. Jenže dny a týdny plynuly a mezi ojetými auty se žádné vyhovující neobjevovalo. Začali jsme mapovat také možnosti v Německu, což by obnášelo mnohem více starostí, ale byla to pro nás varianta, byť pracná. No a pro úplnost jsme chtěli zjistit, jaká je aktuální situace u nových aut tohoto typu a možná vás nepřekvapí, že na konkrétní nová auta se nyní čeká v řádu několika měsíců, ani rok (i více) není výjimkou, a to pokud ta auta vůbec jsou – a často právě ani nejsou. První informaci jsme dostali, že nejdostupnější varianta je za 7 měsíců a to ještě jiný a ne zcela vyhovující model.

Pak se ale stal další zázrak a k překvapení i samotného vedoucího autosalonu se v databázi našel přímo na prodejně u nás, v Pardubicích, souhrou zpožděných a změněných dřívějších objednávek přesně ten model, který jsme sháněli. A toto auto tam bylo navíc. Tedy ne předváděcí, ne v rezervaci, ale volné. Ihned.

Cena auta byla více než milion sto tisíc. A úprava pro invalidní vozík bylo k tomu dalších cca 300 tis. Což i po odečtení příspěvků a vlastních zdrojů bylo stále moc. Nicméně po dalším rozhovoru s vedoucím autosalonu přišla sleva pro lidi s postižením, nějaké další „změny“ v ceně a výsledná částka za nové auto byla 880 tis. Na doniu v tu chvíli (téměř před ukončením, tj. na konci června) bylo vybráno 890 tis. V našich očích je to další zázrak, protože takové „náhody“ snad ani nejsou možné.

A pak už to bylo, jak se říká, ráz naráz. Peníze ze sbírky byly odeslány prakticky ihned, po podepsání smlouvy Majdy na nové auto, během měsíce bylo auto odvezeno na úpravu pro nájezd a zajištění vozíku a na konci července Majda mohla bez složitého přenášení a přesazování nastoupit do auta např. pouze s maminčinou pomocí (dříve byla odkázána výhradně na pomoc tatínka).

A tak se nám v životě vaším prostřednictvím dějí zázraky. Majdin (a celé rodiny) boj u konce není, život s takto těžkým hendikepem je maraton na celý život a cíl není nikde, ale zároveň všude. A skrze ty malé (i velké) cíle, jejich postupné naplňování a trpělivé víře v zázraky může Majda žít důstojný a plnohodnotný život. Život, který je jiný, ale stejně vzácný, jako životy naše.

Majda za měsíc oslaví třicetiny, 30 krásných i náročných let, které jsou zároveň neoddělitelně spojeny s životy mnoha dalších lidí, na jejichž pomoc je Majda odkázána. A tak vám děkujeme, že jste do jejího života i vy tímto způsobem vstoupili, pomohli nám a dali tím další sílu a energii do let dalších.

Za sebe, Terezii – Majdinu sestru, mohu upřímně říct, že nás to celé fascinuje a je až neuvěřitelné, co spojení a dobro lidí dokáže.

Děkujeme a přejeme i vám, ať věříte na zázraky, protože se dějí.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 13:39
Ondřej Š.
1 000 Kč  •  24. 5. 2023 23:21
Ať slouží! ;-)
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2023 17:34
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 5. 2023 8:47
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 5. 2023 19:19
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  11. 5. 2023 18:03
Laskavý dárce
200 Kč  •  11. 5. 2023 0:06
Maruška S.
1 000 Kč  •  10. 5. 2023 15:52
Ať auto dobře slouží!
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2023 12:31
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2023 11:52
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2023 10:02
DobroDárce
100 Kč  •  10. 5. 2023 6:12
Laskavý dárce
1 111 Kč  •  9. 5. 2023 21:10
Milý dárce
200 Kč  •  9. 5. 2023 21:01
DobroDárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 18:53
Anežka M.
2 000 Kč  •  9. 5. 2023 13:27
Majdi, hodně nezapomenutelných a šťastných kilometrů :) Ať se tobě i celé rodince daří! +
Marie H.
600 Kč  •  9. 5. 2023 13:03
Drž se, Majdi! Marie, Brno
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  9. 5. 2023 9:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 7:43
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 23:03
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 22:58
DobroDárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 17:21
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  8. 5. 2023 15:42

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat