Maja měla rýmu už při příjmu. Dostala základní péči, byla otestována na kočičí nemoci, dostala první antibiotika. Rýma byla pořád. Po týdnu po přijetí jsem jí nechala vyšetřit a dostala probiotika, aby se tělíčko vypořádalo se silnými ATB. Ty užívala měsíc ale bez efektu na rýmu. Začala jsem pozorovat že se dutiny zaplní během několika dní a pak cca 3 dny se zbavuje obsahu dutin. Snople lítají všude kolem. Vzala jsem ji znovu na veterinu a nechal se udělat výtěr dutin a vzorky se odeslaly do laboratoře v Německu, kde testují na vše co by mohlo způsobovat takový zánět. Testy však nic rezistentního neobevily, tak dostala jiná ATB a sirup na posílení imunity. Opět bez výsledku. A tak nás v brzké době čeká endoskopické vyšetření případně CT vyšetření aby se našlo to, co v čumáčku tropí neplechu.
