Ahoj jmenuji se Lukášek Pospíšil a je mi 8 let. Můj příchod na svět, byl zdlouhavý a komplikovaný, i tak maminka a tatínek věřili, že jsem v pořádku a zcela zdravé dítě. Doma se ze mě všichni radovali, začali jsme chodit na první procházky, ve měsících jsem byl přivítán jako nový občánek města Slavkov u Brna.
Najednou se vše změnilo. Špatně se mi spinkalo, moc jsem plakal a v necelých 3 měsících se mi začali dít špatné věci. Rozhazoval jsem ručičkama, cukaly mi nožičky, vykuloval jsem očka a vůbec nevěděl proč…
Zjištění lékařů bylo hrozivé, nejdříve zjistili, že jde o těžkou formu epilepsie, ale pořád se jim něco nezdálo, uspali mě a udělali moc fotek mojí hlavičky. Přišla ta největší katastrofa, jde o poškození mozečku… a mám skoro celou polovinu nenávratně zničenou.
V únoru 2016 se sešla komise lékařů, která rozhodla, že jedinou pomocí pro mě bude operace mozečku, odpojení pravé poloviny.
V květnu 2024 to bude 8 let od první operace. Během těchto 8 let se mnohé událo. Mnohokrát jsem byl cvičit na neurorehabilitační klinice na Slovensku i na Moravě. Tato 5 – 15 denní cvičení na klinice podstupuji 3× – 4× ročně a jsou náročná jak fyzicky tak finančně, neboť tyto cvičení musíme platit sami.











