Ludmilka je naše druhorozená dcera, má o tři a půl roku starší sestřičku. To, že je s Ludmilkou něco v nepořádku jsme se dozvěděli v 8. měsíci těhotenství, při běžném ultrazvukovém vyšetření. Byl objeven nález na mozku a začala celá řada vyšetření, která nedopadla vůbec dobře- komplexní VVV mozku – schizencefalie. Doktoři nám toho moc říct nechtěli. Studovali jsme lékařskou zprávu z magnetické rezonance a snažili se porozumět tomu, co je v ní napsáno. Věděli jsme tedy, že Ludmilka nebude vidět, bude ochrnutá, ležící a bude pravděpodobně epileptička. To, že budeme mít dítě s tak vážným postižením, jsme si neuměli vůbec představit. Věděli jsme ale, že je naše a že pro ni uděláme cokoliv.











