Lucie se pere s velmi silnou formou epilepsie, při které má malé nebo velké záchvaty téměř každý den. Nemoc ji bohužel čím dál více ohrožuje na životě. Lucka je však sluníčko 🌞🌞 🥰, které se snaží i přes zkoušky osudu, které jsou na ni kladeny, žít tak, jak to zrovna jde, a hlavně – dívat se na své problémy optimisticky – i když by mohla vše vzdát a litovat se, tak se snaží ještě pomáhat druhým. 😇♥️
Jejím snem, pokud by se její zdravotní stav zlepšil, je pracovat jako dobrovolník a pomáhat lidem ve složité životní situaci. Ve svém současném stavu pomáhá svým optimismem a sdílením svého příběhu alespoň lidem v epileptické skupině na Facebooku, maluje přáníčka pro lidi, kteří jsou na Vánoce sami v nemocnici atd.. – paradoxem je, že Lucie sama strávila loňský Štědrý den a celé Vánoce na JIP v nemocnici po těžkém záchvatu…
Lucie má mimo jiné veliký talent na malování, který v sobě objevila během lockdownu. Maluje krásné portréty svým osobitým stylem, který připomíná fotografii. Kdo byste chtěli vidět její tvorbu, můžete nahlédnout do její skupiny: https://facebook.com/groups/731620217570663/
Lucka prodělala v posledním půlroce po záchvatu 3× zástavu dechu – naposledy se přidal celkový kolaps organismu a musela být resuscitována. Všechny tyto situace se podařilo zvládnout díky tomu, že k záchvatu naštěstí došlo vždy v přítomnosti někoho, kdo Lucce zavolal 155 a poskytl první pomoc.🚑🏨
Lucka má však oprávněný strach, že někdy přijde záchvat ve chvíli, kdy bude sama…😐
V epi skupině na Facebooku jsme se dočetly, že existují hodinky, které při pádu dokáží přivolat pomoc.
Lucie však není v situaci, kdyby si mohla hodinky sama koupit, proto jsme se rozhodly uspořádat sbírku.
Vybraly jsme hodinky Apple Watch 6, protože mimo detekce pádu mají i EKG a monitoraci okysličení krve – s tím má Lucka po záchvatu problémy, protože mívá výpadky dechu.
Vzhledem k častým pádům bude určitě nutný i obal a bezpečnostní sklo na hodinky.
Bohužel jsme zjistily, že hodinky musí být připojeny k iPhonu – takže je třeba koupit i iPhone.
Moc děkuji Vám, kteří jste dočetli až sem.. myslím, že Lucka si pomoc zaslouží, už jen proto, že sama myslí ne na sebe, ale především na ostatní.. proto je třeba, aby někdo jiný zase myslel na ni 😇😇♥️
