Sbírka ukončena:

Letní workshopy pro ohrožené děti

Vybráno 0 Kč 900 Kč
15 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
450 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Letní workshopy pro ohrožené děti

Vybráno 0 Kč 900 Kč
15 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
4. 8. 2022

Představení sbírky

Běžné letní aktivity, jako jsou tábory, nejsou dopřány bohužel každému dítěti. Naše letní příměstské workshopy jsou určeny především pro děti, které nemají možnost se letních radovánek zúčastnit, ať už proto, že to rodinný rozpočet neunese nebo je pro samotné dítě pobytová forma velmi náročná. Pořádáme je pro stávající klienty z CENTRA PRO DĚTI MEZIPATRO, ale i pro nové zájemce jako ochutnávku našich celoročních programů.

Chtěli bychom i letos dětem v náročné životní situaci dopřát pohodové léto a kvalitně strávený čas formou tvořivých, výtvarných, pohybových nebo zážitkových aktivit.

Pomozte nám prosím zafinancovat materiální vybavení pro naše vzdělávací a zážitkové programy, jejichž cílem je umožnit ohroženým dětem získat kromě nových kamarádů i větší sebevědomí a odolnost vůči situaci, kterou celoročně prožívají. 

Komu pomůžeme?

Společně pomůžeme OHROŽENÝM  DĚTEM, které zažily nebo zažívají něco náročného,  například rozvodový konflikt rodičů, trauma, pocity ohrožení svého bezpečí, zdraví nebo života, ztrátu člena rodiny, pocity osamění, selhávání, vzteku, viny.

Letní skupinové terapeutické programy nabízí hlavně přijetí  a podporu. Rozvíjíme zde dovednosti dětí, které dětem napomohou zvládnout náročnou situaci, aby mohly dále zdravě růst a být v životě spokojené.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané prostředky budou použity na úhradu potřebného materiálního zabezpečení tematických workshopů.

Outdoorový workshop – Malý průzkumník (6–12 let) 

 • outdoorové a cvičební vybavení
 • průzkumnické pomůcky (lupy a dalekohled)
 • poznávací sady fauny a flory
 • lis na květiny

Výtvarný workshop (8–18 let)

 • speciální výtvarné potřeby
 • skládací pracovní kozy
 • látky a bílé hedvábí 
 • keramická hlína

Pokud se nevybere cílová částka, za peníze budou nakoupeny pomůcky dle nezbytnosti. Pokud se cílová částka překročí, dovybavíme Centrum pro děti Mezipatro dalšími edukativními a názornými pomůckami, které dětem zpříjemní pobyt v centrum v rámci celoročních programů:

 • umělecko-terapeutické/sebezkušenostní programy (dramaterapie, arteterapie, tanečně-pohybová terapie, vrstevnická skupina); 
 • sportovní programy (pohybové hry);
 • výtvarně tvořivé programy (výtvarná dílna, keramická dílna)

Moc děkujeme, že spolu s Vámi můžeme vracet dětem barvy do života.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  29. 9. 2022 17:08
Dárce
600 Kč  •  10. 8. 2022 15:07
Vážím si toho, co pro děti děláte. Jen tak dál! Přeji všem dětem krásné léto, ať si ho užijí naplno a zapomenou na starosti běžných dnů.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat