Sbírka ukončena:

Podpořte koupi letky průzkumných dronů pro Ukrajinské obránce

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte koupi letky průzkumných dronů pro Ukrajinské obránce

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Razzle, o.z.
Datum přidání
16. 5. 2023

Představení sbírky

    Celému světu se zatajil dech, když začátkem roku 2022 ruSSký prezident Putin zavelel k útoku a poslal výsadkové jednotky obsadit Kyjiv. Měl představu jak zaujmout klíčové pozice a očekával, že Ukrajinci se za pár dní sesypou sesypou. Návod genocidy byl zpracován a publikován na RIA Novosti. Při zastaralé Ukrajinské výzbroji a množství proruSSky orientovaných obyvatel to na začátku skutečně vypadalo ztracené. Ztraceno dokud se neukázalo, že Ukrajinci mají koule a nevidí důvod proč by si měli nechat zničit svou vlast a měli se dát ruSSy vyzabíjet. 

    Od té doby se všichni se dozvěděli, že ruské bohatýrství a ruská výzbroj není to pravé ořechové. Irpin, Buča resp. jiná místa o tom svědčí – kam mužíci vkročili tam nechávali za sebou zmasakrované Ukrajinské civilisty ale na druhé straně kam poslali tanky tak tam mnohé končily bez věže či na zádech. 

    O tom, že do velké míry se válka na Ukrajině stane válkou dronů se začalo mluvit již brzy po začátku invaze. Tehdy sklízel slávu turecký Bayraktar. Po Evropě a Kanadě se organizovaly na jeho koupi sbírky

    Ukrajinští přátelé mě zvou Ivan Ivanovič a již v minulém roce jsem se pokusil rozjet kampaň na koupi dronů Bayraktar TB2 jak navrhl Rakouský novinář Martin Leidenfrost – tehdy však idea nepřesvědčila.

    Mezitím se ale situace změnila. Ukrajinci se hrdinsky brání, u nás jsme ubytovali dvě Ukrajinské rodiny, narodila se budoucí Kyjivčanka Máša a získal jsem nové kontakty, nové znalosti, novou motivaci a hluboké přesvědčení, že Ukrajinské bojovníky je potřeba podpořit.

Komu pomůžeme?

     Taky role bezpilotních strojů jen a jen zvýšila. Ukrajinci pomocí dronů zaměřují a ničí ruSSké pozice, které jsou na dohled ale i daleko za frontovou linií. Důležité jsou tedy pozorovací drony, které sledují nepřítele a jsou vlastně očima dělostřelectva. Díky pohledu z výšky najde operátor na linii styku nepřátelský cíl a poskytne data pro přesný zásah dělostřelectva. Bum.    

     Jelikož munice je v Ukrajinské armádě nedostatkovým zbožím musí vojáci jí šetřit a tedy přesné informace o pozici nepřátel jsou k nezaplacení. Drony byly klíčové například při slavné operaci na řece Siverskyj Donec kde Ukrajinské dělostřelectvo po dodání přesných koordinátů rozstřílelo kolem sedmdesát ruSSkých vozidel. Pokud by nebyly bezpilotní prostředky bývaly ve vzduchu nikdo by se o pokusu překročit řeku nebyl dozvěděl.   

Zmarený pokus o prekročenie rieky Siversky Doneck

     Každopádně tedy zda pro obranu nebo pro útok potřebují bojovníci vědět kde se nepřítel ukývá – případně co chystá. K tomu jsou zapotřebí tiché drony schopné nést potřebné technické vybavení a mít dostatečný dolet i výdrž. Dnes je také zřejmé, že je třeba mnoho dronů, protože jejich životnost se pohybuje v rozmezí pár hodin až pár dní. Mohou ale nemusí být superšpičkové – musí jich však být tolik, aby byly všude tam, kde je jich potřeba. 

   Touto výzvou pomůžeme velitelům jednotek na bojišti získat osobní operační prostředky pro zajištění přehledu a jednoduchých operací v okolí – řekněme několik kilometrů až desítek kilometrů od svého stanoviště.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

    Peníze z kampaně budou s pomocí partnerů  primárně použity k zakoupení tichých operačních dronů sloužících k průzkumu bojového území; jakož i potřebného dovybavení např. pro řízení, obsluhu, údržbu i nabíjení baterií atd.

    Technických řešení pro tento typ úloh je mnoho – počínaje Delta quad / třeba Zerotech přes S2010 / Sparkletech přes Quantix recon / Aeroviroment … až po drony trebars od DJI. Stejně tak Ministerstvo obrany Ukrajiny vyhledává možní dodavatelé přímo na místě z Ukrajinských společností. Vhodná tachnika a skladba techniky bude stanovena po skončení sbírky dle aktuální situace a odborného názoru partnerů.

Vzorový stroj Delta quad

    Ukrajinská administrativa si uvědomila důležitost této techniky a nedávno bylo sníženo clo, daně a vlastně předpisy upravující dovoz.

    Zabezpečená technika bude doručena cestou ověřených kanálů – tam kde to bude nejvíce zapotřebí – v době ukončení výzvy pravděpodobně na kontaktní linii na východě země .

    Přispějte tedy na dobrou věc !  

    Začněme u 100,- Kč  s cílem 1.000.000,- Kč !!

    Přispějme společne  ke zničení ruSSké armády.

    Dnes Ukrajinci a zítra dějiny Vám budou vděční !!!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dodo
1 000 Kč  •  16. 5. 2023 17:36
Společně to můžeme dokázat!!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat