Sbírka ukončena:

Lepší život pro Rose

Vybráno 0 Kč 200 Kč
100 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší život pro Rose

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Květná Zahrada, z.ú.
Datum přidání
4. 12. 2023

Představení sbírky

3. 11. 2023 jsme k nám na malou farmu v Květné u Poličky dovezli novou parťačku plemene Slezský norik jménem Rose. Dostal se k nám její příběh a to, že hledá nový domov. Neváhali jsme a ještě ten den jsme pro ni jeli. Rose je 15 let a pod sebou má 4 měsíčního hřebečka.  Rose potřebuje nákladné veterinářské vyšetření, podkováře, antibiotika, mastě na hnilobu,… Bohužel finanční odhad na léčbu je v řádu desetitisíců a z našich finančních prostředků nedokážeme celou léčbu zafinancovat sami.  Oba potřebují naši i vaši pomoc. Věříme že společnými silami tento cíl zvládneme a Rose bude zase šťastná kobylka a po boku ji bude běhat zdatný a silný hřebeček. 

Komu pomůžeme?

Rose je momentálně v takzvané ,,karanténě¨, dokud se jí neudělají veškerá důležitá vyšetření. Chodíme s ní jen na krátké procházky na pastvu v blízkosti stáje. Je slabá, stále hladová, ale začíná být mazlivá a vděčná. Za těch pár dní co tu s námi je vidíme každodenní posun, zejména v důvěře k nám. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použijeme na zajištění lékařské péče, podkováře, následné péče, vybavení pro Rose a hřebečka, čištění, zajištění doplňků stravy, a další důležité vybavení pro jejich nový spokojený život. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  4. 12. 2023 18:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat