Jsem maminka samoživitelka Honzíka . Je to devítiletý klučina má tři sourozence , dva dospělé a dvanáctiletou sestřičku . Honzík se narodil jako zdravé miminko , do roka se vyvíjel normálně , začal brzo chodit , objevovali se první slůvka. Pak ale nastal zvrat , přestal mluvit , nereagoval na nás , jako by byl hluchý , mentální vývoj se zpomaloval , nehrál si , vše stavěl do řady , měl svůj vlastní svět . Z ničeho nic začal plakat nebo naopak se smát , mýval afekty které přetrvaly do dnes , bouchá hlavičkou o zem nebo si jinak ubližuje , odnese to co má po ruce . Kolem třetího roku mu byl diagnostikován autismus . Školku navštěvoval pro zdravé děti s asistentkou , ale nezvládal to rok než nastoupil do speciální školy byl na domácí výuce . Nyní navštěvuje speciální školu kterou máme vzdálenou 20 km . Denně ho do školy vozím , chodím do práce na zkrácený úvazek (6hodin) abych stihla opět malého vyzvednout o půl 3 ze školy . Honzík musí mít 24 hodinový dohled , jeho stav se během let zhoršil přišli další diagnózy ADHD spolu s agresivitou , nespavost . Bere léky na zklidnění a agresi . Zůstala jsem na Honzíka sama , vztah s jeho tatínkem nevydržel všechen ten stres . Bydlím s dětmi v podnajmu , z prvního bytu jsem se musela odstěhovat , měli jsme problémy se sousedy , vadilo jim že Honzík má rad hudbu při které i usíná , ze běhá a při afektech je hlučnější . Nebyl den aby nám netloukli na zdi nebo o půlnoci kdy měl puštěné rádio ne nijak hlasitě zvonili na zvonek , což v něm vyvolávalo ještě větší neklid . Přestěhovali jsme se do jiného bytu , uvidíme jak to bude dal je těžké Honzíka udržet aby nebyl hlučný a v klidu . Honzík miluje hudbu , rad hraje na klávesy a bubínky , ale bohužel v bytě to není možné . Starost o Honzíka je těžká fyzicky i psychicky a i finančně . Proto budu vděčná o jakoukoliv pomoc .
