Šestiletá Eliška se narodila se syndromem, který je v České republice téměř neznámý. Ačkoliv byli rodiče již od jejích prvních měsíců znepokojeni, že s dcerou není něco v pořádku, diagnózu si vyslechli až v jejích dvou a půl letech – Primrose syndrom. Děti, kterým se také říká podle názvu syndromu „prvosenkové děti“, bývají postiženy v mentálních, pohybových i smyslových schopnostech. Eliška, která žije se svými rodiči a o třináct měsíců mladším bráškou ve Vimperku, se potýká se středně těžkým mentálním postižením. Má také problémy s rovnováhou a zejména s porozuměním. Nedokáže správně používat slova, není trpělivá, a její řeči tak rozumí pouze její nejbližší okolí. Právě potíže s dorozumívání trápí její rodiče nejvíce. Finančně nejnáročnější část Eliščiných problémů představuje její rozsáhlý ekzém, který se v případě zhoršení velice těžko a dlouho hojí a rodiče jí musí každou noc celou zavazovat, aby si vyrážku nerozškrábala do hlubokých velkých ran.
Právě speciální kosmetika, obvazy a náplasti jsou pro rodinu velkou finanční zátěží. Neméně nákladnou položkou je speciální Aba terapie (kterou by rodiče Elišce chtěli dopřát) a pořizování kompenzačních pomůcek, které jsou k dosahování pokroků nezbytně nutné. Náklady na všechny potřeby už bohužel příjmy otce nepokryjí a matka musí být s dcerou doma, proto jsou její možnosti vydělávat velmi omezené. Proto budeme moc rádi, když se spolu s námi zapojíte do pomoci Elišce a přispějete libovolnou částku. Uděláte tím radost nejen jí, ale i všem, kterým není život této veselé holčičky lhostejný.
Děkujeme a rádi pomáháme simracingem!
Video o Elišce.
