Mám 12 letého syna Matěje, který po těžkém porodu, kdy mu byla provedena řízená hypotermie, má DMO dolních končetin a oboustrannou percepční vadu sluchu, která mu byla diagnostikována až v 6 letech. Matěj má na jedno ucho zbytkový sluch 30% a na druhé ucho 40%. Od 7 let nosí sluchadla, která mu velice pomáhají, i když na 100% bohužel neslyší. Chodí do běžné ZŠ, kdy v 5.třídě měl pouze dvě dvojky, jinak samé jedničky. I přes svoje postižení sluchu hraje od 5 let na zobcovou a altovou flétnu a je velice talentovaný. Proto pozdní diagnostika. Matěj nyní nastoupil na 2.stupeň ZŠ, kde je rozsáhlejší učivo, a tak by potřeboval nová sluchadla, která už mají novější technologii a pomohla mu zvládnout učivo.
