Sbírka ukončena:

Lepší chůze bez bolesti pro Šimonka s epilepsií

Vybráno 0 Kč 8 000 Kč
54 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
2 667 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší chůze bez bolesti pro Šimonka s epilepsií

Vybráno 0 Kč 8 000 Kč
54 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivana Greplová
Datum přidání
21. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírka je určena pro osmiletého Šimonka, který má epileptické záchvaty, ochablé svalstvo a opožděný psychomotorický vývoj. Díky vadnému držení těla se potýká s bolestmi při chůzi a častému upadání na zem.

Komu pomůžeme?

Šimonek je veselý chlapeček, který by si velmi rád hrál se svými vrstevníky. Díky fyzickému postižení není schopen běhat jako oni, hrát stejné hry a povídat si s nimi. Ke zlepšení jeho stavu mu pomáhají především neustálé intenzivní rehabilitace a spousta dalších terapií, které pravidelně navštěvuje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na Intenzivní neurorehabilitační program funkčního posilování, cvičení na neurofyziologickém podkladě, kde hlavními bonusy jsou: normalizace svalového tonu, posílení svalů, integrace správných pohybových stereotypů a zlepšení posturálních funkcí. Tyto rehabilitace pomáhají Šimonkovi zpevnit svalstvo, zlepšují kvalitu chůze a postavení těla.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
3 000 Kč  •  29. 4. 2022 22:02
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  29. 4. 2022 21:15
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2022 8:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat