Leopold je pes, kterého v listopadu 2021, díky nezodpovědnému majiteli, který ho uvázal u frekventované silnice, srazilo auto. Jednalo se o těžký a vážný úraz (zlomeniny v pánvi, vykloubené pánevní končetiny, pohmožděniny byly asi to nejmenší). Tehdy se Lea ujal spolek, který se snažil jeho zdravotní stav řešit na klinice v Michalovcách. Leopolda převzala Rita Tornyaiová ze spolku Mój život v polovině prosince 2021 v žalostném stavu a po několika doslova zpackaných operacích a s těžkou infekcí. Leo měl pravou tlapku bez citlivosti, na levé noze neskutečně hnisající ránu, vůbec nechodil, nedokázal se sám ani vyprázdnit. Hned jej nechala hospitalizovat na klinice v Bratislavě, kde začal vlastně už druhý boj o jeho život. Po dlouhých týdnech se povedlo – zaléčila se infekce, poté došlo k další ortopedické operaci a po poctivé fyzioterapii ve Vyškově začal Leo chodit a používat i pravou nohu. Proč tolik úsilí a financí za jednoho psa? Leopolda mám v dočasné péči a můžu o něm říci, že je neskutečně hodný, oddaný a vděčný tvor. Má radost z každé maličkosti. Taky je na něm vidět obrovská touha žít – a on to opravdu umí a života si užívá (chci se to od něj naučit). I když se Rita snaží shánět peníze, kde se dá, spoustu platí i ze svých peněz, bohužel účet na klinikách prozatím zůstal nezaplacený, protože chybí finanční prostředky k jeho úhradě. Celkové náklady na operace, léčbu, hospitalizaci i fyzioterapii jsou již 13.000 EUR. Vše se podařilo uhradit, kromě přiložených faktur. Proto chceme požádat širší veřejnost o pomoc se zaplacením za život tohoto úžasného psíka.
