Syn Honzík se narodil s genetickou vadou na 4. a 6. chromozomu.
Od narození jsme navštěvovali rehabilitace, ale jeho vývoj byl
stále více opožděný. Až v jeho 9. měsících jsme se dozvěděli, že
na vině je genetická vada. Od té doby jsme rehabilitovali častěji,
docházela k nám domů fyzioterapeutka a navštěvovali jsme i
lázně. Vada se projevuje pomalým psychomotorickým vývojem,
oční vadou, srdeční vadou, hypotonií a častými infekty. Syn se
sám nenají, neobleče, chodí pouze s dopomocí, je na plenách. V
současné době navštěvuje dětský rehabilitační stacionář, také
docházíme na hipoterapie a ergoterapie, které hradíme z vlastních
úspor. Zároveň synovi pořizujeme pomůcky a hračky potřebné pro
jeho fyzický a psychický vývoj (např. chodící pás, hračky pro
rozvoj motoriky, rehabilitační válec…).
