Úspěšně vybráno:

Vyléčili jste štěňátko

Vybráno 0 Kč 45 050 Kč
45 000 Kč
 -
103 dárců
Celkem se zapojilo
437 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Konečná
Datum přidání
21. 9. 2023
Poslední aktualita

30. 11. 2023 11:15

Poslední poděkování všem milým dárcům ❤️

Sbírka skončila a chci proto naposledy poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na léčbu leptospirózy naší Chodské princezny Destiny

Děkuji moc a moc, bez vás by to jen stěží dobře dopadlo ❤️

Destiny minulý víkend prozvracela, měla i průjem, takže znovu veterina a přísná dieta. V úterý se dělal ultrazvuk, kde bylo vše bez nálezu, s tím, že střeva jsou pomalejší, pravděpodobně z důvodu braní antibiotik už od 10 týdnů věku. Léky nemáme dávat žádné, pouze dlouhodobě probiotika a veterinární granule gastrointestinal. 

Tak snad se ta střeva takto nějak postupně zklidní a ustálí a už bude Des úplně zdravá a bez trvalých následků 🙏

 

Tak ještě jednou děkuji a mějte se krásně. 

Hezký a klidný předvánoční čas 🎄

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Představuji Vám naše štěňátko Chodského psa s PP, Drahušku z Malého údolí, říkáme jí Destiny. Brali jsme si ji v 8 týdnech a bohužel už po 16 dnech u nás byla hospitalizovaná s podezřením na leptospirózu.

Leptospiróza u psa je zoonotické bakteriální onemocnění, které bohužel často končí smrtí. Zoonóza je onemocnění, které je snadno přenositelné nejen mezi zvířaty, ale i přenosné na lidi. Proto nás za Destiny nechtějí vůbec pustit na návštěvu.

Leptospiróza se dostává do krve a mozkomíšního moku cca po čtvrtém dni od infekce.  V dalších dvou až osmi dnech se šíří do celého těla a napadá játra a ledviny. Následný vývoj se odvíjí od protilátek psa.  Je-li jich dost, k onemocnění nemusí dojít. Pokud pes nemá dostatečnou imunitu, začíná masivní množení leptospir v krvi, což způsobuje kolaps zvířete. Nakažený pes krvácí z nosu, či trávicího traktu a rychle uhyne. Tato forma však není příliš častá. Častější forma s sebou nese akutní selhání ledvin, třes, krvácivé stavy s tečkovitými krváceninami na sliznicích či krvácení z nosu, do plic nebo do močových cest. Akutní forma probíhá velmi rychle, ale při rychlé léčbě nemusí být vše ztraceno.

Proti leptospiróze se psi očkují. Kolem 12. a 16. týdne věku jsou ideální termíny pro očkování a přeočkování, které zajistí mladému psu imunitu. Naše Destiny ale onemocněla už v 10 týdnech :-(

Nákaza touto bakterií je nejčastěji od krys, potkanů a jiných hlodavců a při pití a plavání ve stojatých vodách. Jelikož bydlíme přímo ve městě, a bohužel v horší lokalitě, navíc přímo u řeky, je pravděpodobnější nákaza právě hlodavci, kdy stačí olíznout trávu s močí těchto malých savců. 

První 3 dny byla Destiny hospitalizována na ABClinic. Klinika ale měla být jeden den zavřená kvůli svatbě, na které měli být všichni zaměstnanci kliniky, a proto nám doporučili převoz na VFU Brno. Infuze totiž musí být připojeny 24 hodin denně. Dnes je to 8. den, kdy je na infuzích a léčba mě stála již 35 000.

Protože jsem se svým čtyřletým synem, na kterého se Destiny upnula hned od prvního dne, sama, zakládám tuto sbírku. Peníze rychle dochází, hospitalizace je nutná a já si nedokážu představit, že bychom o naše štěňátko přišli :-(

Destiny je sice apatická, je jí špatně, ale i tak se snaží a už se jí lepší ledviny. Bohužel játra se ale zhoršují a také má anemii. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete tříměsíčnímu štěňátku Destiny, která byla velmi živé, radostné a chytré miminko, než ji skolila vážná nemoc leptospiróza. Za tu velmi krátkou dobu, kdy byla u nás, bylo vidět, jak ráda se učí a jak je společenská a má radost ze života. Věřím, že je natolik silná, že nemoc porazí a bude tu s námi ještě hodně dlouhou dobu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na hospitalizaci, infuze a krevní testy potřebné k zjistění vývoje infekce. Pro kontrolu ledvin a jater je potřeba dělat i ultrazvuk. 

V případě zůstatku budou peníze použity na jinou dobročinnou sbírku, pro nějaké nemocné zvířátko.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 11. 2023 11:15

Poslední poděkování všem milým dárcům ❤️

Sbírka skončila a chci proto naposledy poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na léčbu leptospirózy naší Chodské princezny Destiny

Děkuji moc a moc, bez vás by to jen stěží dobře dopadlo ❤️

Destiny minulý víkend prozvracela, měla i průjem, takže znovu veterina a přísná dieta. V úterý se dělal ultrazvuk, kde bylo vše bez nálezu, s tím, že střeva jsou pomalejší, pravděpodobně z důvodu braní antibiotik už od 10 týdnů věku. Léky nemáme dávat žádné, pouze dlouhodobě probiotika a veterinární granule gastrointestinal. 

Tak snad se ta střeva takto nějak postupně zklidní a ustálí a už bude Des úplně zdravá a bez trvalých následků 🙏

 

Tak ještě jednou děkuji a mějte se krásně. 

Hezký a klidný předvánoční čas 🎄

24. 11. 2023 13:18

Výsledky krve

Zdravím všechny milé dárce a omlouvám se za zpoždění s testy krve. 

Destiny byla na druhém očkování, kde byla už i vakcína proti leptospiróze a vše bez reakcí, za což jsem moc ráda 😇

Poté jsme týden čekali a volný termín byl až toto pondělí. Dále čekání na výsledky, protože náš vet sice má přístroj na vyhodnocení krve, ten ale neumí bílkovinu SDMA, která značí počátek ledvinového selhání. No a pak jsem ještě čekala na interpretaci výsledků. Takže přikládám k náhledu:

No a i když jsem se zhrozila, že má Des kvůli vyššímu SDMA nefungující ledviny, dále vysoký fosfor, který ledviny nestíhají odbourávat a anemii kvůli nízkým hodnotám hemoglobinu a retikulocytům, tak nic z toho není pravda 🙏 Všechny tyto hodnoty, které naštěstí nikde nejsou extrémní, mohou značit pouze to, že je Destiny ještě štěňátko. Štěňata, dle pana doktora, mohou mít v krvi vyšší fosfor i méně krevního barviva, dokonce i marker selhání ledvin SDMA mívají vyšší, takže nic není ztraceno a Destiny má pořád šanci na zdravý život 🥰🥰🥰

4. 12. jdeme na třetí očkování a na něm se s panem doktorem domluvíme, zda budeme vůbec nějaké opatření, třeba dietu, provádět. Také krev se minimálně za měsíc zase zopakuje. Protože jsou to přeci jen pořád pouhé dva měsíce, kdy jsme si ji nemocnou a zuboženou dovezli z hospitalizace domů. 

Roste moc hezky, už má 10 kilo, bříško je už zahojené, rána za krkem také, takže bude dál v klidu regenerovat a uzdravovat se 🙂 A hlavně řádit se svým klučičím kamarádem a společně demolovat byt, především večer 😆

Tato sbírka končí 30. 11.  Vůbec nevím, jak bude poté probíhat informovanost dárcům. Ale to za týden zjistím. Byla bych moc ráda, kdyby šly dále posílat emaily všem dárcům, abyste věděli, že jste udělali dobrý skutek, který klapnul, vyšel, a že se dějí i hezké věci na světě.

Děkuji všem ❤️

3. 11. 2023 14:53

Dlouhé období léčby kůže ❤️

Znovu moc děkuji všem milým dárcům ❤️❤️❤️

Destiny je znovu mnohem lepší, jen to bříško mi dělá starost 😒

Ale asi se to hojí dobře a já už ji moc pozoruji a nemám objektivní hodnocení.

Rána za krkem se zhojila moc hezky za pouhý týden, ale včera bohužel znovu praskla (je to opravdu špatné a namáhané místo) a znovu se objevil hnis i s krví. Už to bylo dobré, ale teď jde z rány opět zápach.

Pan doktor chce dát cefalosporiny (antibiotika), protože ty kožní léze jsou opravdu rozsáhlé (spousta jich nejde vidět v černé srsti, ty ale naštěstí hezky zasychají), tak jsme se domluvili, že ještě počkáme, jak zaberou přírodní preparáty.

Pokračujeme tedy v podávání Gynevetu, Dračí krve a lososového oleje pro psy a ještě jsem přikoupila probiotika, ať se dají do pořádku po veškeré léčbě i střeva. 

13. 11. jdeme na druhé očkování a konečně vezmeme ty krve.

Jinak se Destiny jeví výborně a je z ní stále živější a drsnější šťěndo, které si patřičně užíváme ❤️😄

27. 10. 2023 23:00

Destiny je lepší a lepší 🙏❤️

Znovu mockrát děkuji všem dárcům. Jste moc moc hodní a já strašně vděčná 🙏

Teď už si troufám říct, že se až neuvěřitelně vše obrátilo k lepšímu. 

Destiny kvůli všenkám dostala spot on s permethrinem, a i když doba účinku trvala déle než 48 hodin, byl vidět účinek. Určitě pomohl i šampon a sprej na kůži, co doporučil pan doktor. 

Vše nicméně nasvědčuje tomu, že bříško a další krusty na těle nebyly kvůli atb léčbě, ani důsledek leptospirozy, ale kvůli napadení všenkami. 

Bříško bylo velmi škaredé už na hospitalizaci. Kvůli tomu byla ukončena léčba atb, viz dřívější aktualizace. 

Bříško je až obdivuhodně lepší,  viz fotky. Krvavá krusta za krkem je také suchá a odlupuje se, i když silně zapáchá. Možná sekundární infekce a saprofitické bakterie.

Dáváme lososový olej pro psy, Dračí krev a Gynevet od Energyvetu. Myslím, že přírodní léčba je teď to nejlepší, co můžeme aplikovat. Chemie už měla holka dost a dost.

Dnes jsem se nemohla vůbec dovolat, tak snad v pondělí. Budu chtít vzít krev. Bilirubin,  kreatinin a SDMA ledvin. Doufám a věřím, že výsledky budou v normálních hodnotách.

A že Destiny bude zdravá, budeme pokračovat v očkování a po Vánocích se budeme už pohybovat na cvičáku, protože socializace je to nejdůležitější, co musíme dohnat. 

Každopádně už máme doma to správné stěně, vše ničící a vše kousající 🙂

Děkujeme ❤️

21. 10. 2023 21:11

Kožní problémy se zvětšují 😏

Zas a znovu mockrát děkuji všem dárcům. 🙏🙏🙏

Destiny bojuje jako lvice.

Mimo bříško bohužel narostly nové krusty pod oběma lokty a na vnitřních stranách stehen, dále za krkem, tam je to nejhorší,  protože praskají a to do krve 😏

Pan doktor s paní doktorkou dermatoložkou chtěli nasadit humánní dětské cyklosporiny,  které fungují jako kortikosteroidy. Utlumí přehnanou reakci imunitního systému. Ty jsem po několika konzultacích s celoživotnímy chovatelkami,  ať Choďáků nebo NO, odmítla. Protože potřebujeme očkovat. Nemůžeme se pohybovat ani kolem domu, kde je spousta i bohužel neočkovaných psů, bez očkování. 

Proto jsme navštívili našeho pana veterináře,  velmi zkušeného,  a ten toto potvrdil. Takže včera dostala Destiny první dávku vakcíny.  Začínáme úplně od začátku v jejích 4 měsících. 

Jelikož tělíčko Destiny neustále bojuje s rozsáhlými kožními krustami, existuje prý možnost,  že její imunitní systém zareaguje na vakcínu málo nebo vůbec. Přesto pan doktor očkoval. 

Dále jsme dostaly humánní sprej a šampon na pooperační rány, tak snad i toto pomůže. 

Bohužel další komplikací je objevení všenek 😏 Kde jsme k nim přišly,  je otázka. U nás v bytě neustále vše umývám Savem a octem, Destiny pořád chodí na podložky,  takže je to potřeba. Se psy kontaktu bráním fyzickou silou kolikrát. 

Spot on jsem už aplikovala.

Takže se modlíme i se synem, ať všechno náš miláček zvládne a překoná,  a ať můžeme za 3 týdny pokračovat v očkování 🙏🙏🙏

10. 10. 2023 20:02

Destiny se lepší 🙏🥰

Strašně moc děkuji všem dárcům,  velmi si toho vážím a opravdu jsem nadšená,  jak moc dokáží hodní lidé pomoci našemu štěňátku.  

Velké díky patří naší trenérce,  kam jsme byly předběžně přihlášené na cvičák a dále celému Klubu přátel Chodského psa,  protože dokázali přispět snad během 2 hodin na cílovou částku. 

Děkuji opravdu každému,  kdo dal alespoň stokorunu,  o vyšších částkách ani nemluvím. Moc mě to dojalo. 

Destiny dostala v pátek odčervení a nyní čekáme,  jak se zlepší bříško, aby paní dermatoložka povolila očkování. A bříško se zlepšuje 🙏🙏🙏 Tvrdá krusta se změkčuje a jakoby vstřebává. Organismus Destiny opravdu, pro mě neuvěřitelně, bojuje se vším, s čím špatným se setkal. 

Nyní už konečně věřím,  že z naší bojovnice bude zase krásné a hlavně zdravé,  námi milované,  štěňátko. 

Děkuji všem, každému z Vás jsem moc vděčná ❤️

2. 10. 2023 20:39

Kožní komplikace

Ještě jednou děkuji moc všem dárcům. 

Dnešní odběr krve dopadl dobře,  hodnoty bilirubinu u jater klesly na 43 jednotek, horní mez je 7. Takže játra pracují skvěle. 

Bohužel bříško vypadá dost zle. Paní doktorka dermatoložka říkala,  ať se modlíme,  aby se velká ztvrdlá ohraničená krusta,  která je bohužel přes celé bříško,  nezačala kompletně odlučovat jako nekróza.  Tím by se celá léčba otevřené rány značně zkomplikovala,  a to až na několik měsíců po docházení na chirurgii a měnění speciálních obvazů. 

-

Nadále docházíme na kontroly krve a ostatní vyšetření.  Za 2 týdny,  dle stavu bříška,  je naplánováno očkování.  

Věřím,  že silný organismus naší Destiny se popere se vším,  je to bojovnice a chce tady s námi být. 

29. 9. 2023 10:03

Poděkování dárcům

Chtěla bych strašně moc poděkovat všem milým dárcům, opravdu si toho moc vážím. 

Destiny se v domácí péči zlepšuje. Krevní testy v úterý ukázaly nižší hodnoty bilirubinu a kreatinin u ledvin je už v normálních mezích. V pondělí jdeme na krev zase, tak snad to takto půjde i dál.

Bohužel se objevila škaredá vyrážka na bříšku, takže jsme vysadili antibiotika, protože to může být reakce právě na doxycykliny. V pondělí se na to podívá i dermatolog.

25. 9. 2023 18:11

Destiny je na zkoušku v domácí léčbě

Jelikož bohužel finance v současné době došly,  domluvili jsme se s ošetřujícím lékařem,  že to zkusíme doma se všemi léky a krmením ze stříkačky,  protože sama jíst zatím Destiny nechce. A to je moc důležité,  protože játra nesmí ani hladovět,  ani se překrmovat. Destiny se ale snaží a chce tu s námi určitě být, proto domácí léčba zatím nějak funguje. Dále musíme docházet ale na krevní testy, abychom věděli,  jestli se hodnoty bilirubinu u jater zlepšují nebo ne. Dále je potřeba hlídat i kreatinin u ledvin a další důležité parametry u krve.

22. 9. 2023 9:20

Konzultace MVDr. Kučera, nefrolog Brno

KONZULTACE p. Konečná

Pacient: Ca, chodský pes, F, 10 týdnů, Destiny, 6 kg

Hlavní problém: selhání ledvin

Požadavek: posouzení léčby a hodnot krve

1. Z dokumentace je zřejmé, že se jedná o náhle vzniklé a tedy akutní selhání ledvin (ARF; vylučuji tedy selhání chronického typu, které by v tomto případě muselo pocházet z vrozené choroby). Podpůrný argument: anamnéza, sonograficky normální vzhled a velikost ledvin.

2. ARF vzniká obvykle jako důsledek jedné ze tří možností: intoxikace, infekce, nedostatečné prokrvení ledvin (ischemie). Na první pohled v úterním odběru krve upoutá velmi výrazné zvýšení ALP doprovázené azotémií (zvýšení močoviny a kreatininu; to definuje selhání ledvin) a také zvýšením bílých krvinek (zejména neutrofilních granulocytů a monocytů). Toto je signál směřující podezření na infekci, která krom ledvin zasahuje játra nebo červené krvinky nebo obojí naráz.

3. Ačkoliv je ALP zvýšené mnohonásobně (asi 6–7×), tak enzym ALT (GPT), který je pro poškození jaterních buněk mnohem specifičtější (ALP signalizuje spíše přetlak v mikrožlučových cestách, nikoliv destrukci jaterní buňky), je zvýšený jen sotva na hranici významnosti, tedy sotva 2×. To ukazuje, že v játrech v tu chvíli (12. 9.) dominuje efekt přetlaku v žlučových cestách. Tento vztah mezi ALP a ALT trvá i v dalších dnech a problém se žlučovými cestami je potvrzen 14. 9., kdy poprvé je analyzován i bilirubin a jeho hodnota je mnohonásobně (20×) zvýšená. To už je ovšem rozvinuté těžké ARF doprovázené hyperkalémií (zvýšený draslík), která fenku ohrožuje na životě už sama o sobě rizikem fatální srdeční arytmie.

4. Co se příčiny týče, naprosto souhlasím s podezřením na leptospirózu. Fenka ještě nemůže mít proti ní rozvinutou imunitu, i když je už patrně v procesu vakcinace. Leptospiróza napadá ledviny i játra (nejen!) a protože se zpravidla jedná o septické onemocnění (= infekční otrava krve), způsobuje i syndrom diseminované intravaskulární koagulace (DIC). A právě DIC se patrně zcela nebo částečně podílí na úbytku červených krvinek, celkové bílkoviny a vzestupu bilirubinu. Dalším faktorem hyperbilirubinémie může být zánětlivý otok v játrech. Leptospirózou se psi většinou nakazí v mimoměstském terénu, při pití nebo plavání ve venkovních vodních plochách, potocích, loužích, při pohybu v mokřadech, také při kontaktu s hlodavci (myš, potkan apod.). V neposlední řadě je třeba zmínit, že leptospiróza je infekční i pro člověka!

5. Prognosticky je tento stav velmi vážný, protože fenka patří do IV. stupně akutního poškození ledvin (z pěti možných stupňů). Obecně je šance na přežití při ARF asi 60 %; do tohoto poměrně příznivého skóre se však počítají i pacienti, u nichž byla využita hemodialýza. Ta v Brně není dostupná, ale je k mání v Praze (Vetcentrum Duchek). Jsou přítomny faktory horší prognózy: vysoký kreatinin, anémie, hyperkalémie a patrně oligurie. Navíc se v posledním odběru objevila i hyperkalcémie; toto zvýšení vápníku pochopitelně vyvolává i otázku ohledně podezření na intoxikaci vitaminem D. Ostatní nálezy tuto eventualitu nepodporují, nicméně doporučuji anamnesticky vyloučit podávání vitaminu D v nadměrných dávkách.

6. Léčba probíhá s ohledem na orientaci k leptospiróze a k samotnému selhání ledvin. V tuto chvíli bych doporučil přidat do léčebného schématu lososový olej (omega-3 PUFAs mají výrazný protektivní účinek na poškozené ledvinné buňky) a jeden z režimů směřujících k potlačení hyperkalémie. Z nich se v případě hospitalizace na VETUNI jeví jako nejlepší přidání bikarbonátu sodného do infuze, protože jednak uvedené pracoviště disponuje možností měření acidobazické rovnováhy a jednak fenka zcela určitě se nachází v metabolické acidóze, čemuž bude bikarbonát sodný léčebně nápomocen také. Velmi vhodný bude monitoring močového výlučku a EKG, které ukáže případné vlivy hyperkalémie na srdce.

7. Pokud se kreatinin u fenky dostane k hodnotám 800–900 umol/l, jsou šance na záchranu bez hemodialýzy téměř nulové. O případné hemodialýze byste ovšem měla uvažovat již dříve, než

se kreatinin dostane do kritických hodnot. Přinejmenším informativně, abyste věděla, zda by k zákroku vůbec přijali potenciálně infekčního psa a v neposlední řadě, zda je hemodialýza pro Vás finančně únosná.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 11. 2023 15:55
Nicol H.
250 Kč  •  27. 10. 2023 23:11
Moc držím palce, ať je Destiny co nevidět fit.
Laskavý dárce
200 Kč  •  27. 10. 2023 8:24
M+A
50 Kč  •  21. 10. 2023 22:15
zlaticko at je ti lip🐕💕
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 10. 2023 9:27
Velkorysý dárce
600 Kč  •  11. 10. 2023 19:04
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 10. 2023 12:36
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  7. 10. 2023 14:43
Laskavý dárce
100 Kč  •  7. 10. 2023 10:22
Zaraaasti
600 Kč  •  7. 10. 2023 9:02
Držíme všechny tlapky, ať je brzy dobře!!
Štěňátko
600 Kč  •  7. 10. 2023 8:51
Držíme tlapky a Coralinkou
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 10. 2023 8:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 10. 2023 7:39
Šárka
300 Kč  •  7. 10. 2023 6:03
Držíme palce a všech osm tlapek ať se beruška uzdraví
D
200 Kč  •  7. 10. 2023 6:01
Držíme palce, ať jsi brzy v pořádku
Štědrý dárce
300 Kč  •  7. 10. 2023 4:23
Milý dárce
100 Kč  •  7. 10. 2023 0:25
Mayumi
1 000 Kč  •  7. 10. 2023 0:17
I hope he recovers soon!
Milý dárce
300 Kč  •  6. 10. 2023 23:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  6. 10. 2023 23:42
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  6. 10. 2023 23:36
Velkorysý dárce
600 Kč  •  6. 10. 2023 23:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat