Povím vám Sofinky příběh jejíma očima.. Dobrý den, ahoj jmenuji se Sofinka, je mi 8 měsíců. Žiju u paničky s páníčkem a měla jsem do teď super život! Vlastní pokoj peřinku polštářek každý den dvě velké plné misky jídla a pití a i maso mi vařili. Jednoho dne když panička vařila jsem neměla sílu ani sejít z postele, tak se na mě přišla podívat a já nemohla se ani postavit na nožky. Panička zkoušela ledacos Sofinka vytahovala nebo obojek a já nic nemohla 😞 když jsem se snažila pohnout tak jsem spadla. A hned mě vzali do auta a za tu noc obvolali asi 10 veterin kdo nás vezme nakonec jsme jeli 60km daleko a já nemám rada cestování autem i když mám vlastní autosedačku no poblinkala jsem ji, ale to nikomu nevadilo. Chtělo se mi strašně spát, ale panička mě nenechala furt zpívala nahlas nesmysly abych neusnula. Pan doktor mě vzal hned koukal úplně všude. Na očička, zadeček, uši i jak chodím. Vzal mi dost krve a myslím že jsme tam byly 2 hodiny určitě. Hodně jsem plakala když mi brali krev i maminka plakala. Pan doktor nám dal výsledky krve a maminka se rozplakala ještě víc. Ukázala se zvýšena jaterní hodnota. Dostala jsem ještě jednu injekci abych zvládla cestu domu. Další den mě panička oblékla do bundy a hned jsme šli k moc hodné doktorce a sestřičce mam je moc rada! Paní sestřička mě uplácí kokinama. Vzali mi moje čůranky které vezla Mamka do nemocnice do laboratoře. A další den přišly výsledky a hele že mam zánět dostala jsem na 14 dnů antibiotika. Par dnů potom mě Mamka vzala znovu celou noc a ráno jsem byla bez jídla hrozny já rada papám. Paní doktorka mi vzala krev a já plakala, ale pak jsem dostala kokino. Šli jsme domu Mamka mi dala misku s jídlem tak jsem se hned do toho pustila a za dvě hodinky jsme šli zase zpět s zase do mě píchali 😞 celou dobu jsme čekali ani nevím na co ale Mamka byla furt nervózní. Hodně jsem se začala protahovat a dosti plakat z oček co mamce přidělalo ještě více starostí. No a přišli výsledky moje nemoc se mi potvrdila mam jaterní shunt. Teď čekám kdy mě převezme pan doktor na sono a možná potom na operaci. Moji mamku to vyšlo do teď cca 10 tisíc, ale teď je to mnohem více. 😞 sono mezi 3–5 tisíci a operace samotná 15–20tisíc + léčba a dieta. Mamka začala rozprodávat vše co má trochu cenu, abych měla na operaci a vše potřebné. A toto je celý můj příběh.
