Dobrý den,
ráda bych Vám představila svou králičí slečnu jménem Nela. Králinda Nela letos oslavila 3 roky, během kterých byla vždycky zdravá a veselá holčička. Bohužel v dubnu tohoto roku jsem přišla o druhého králíčka po operaci ucpání střev, který sice s Nelou nebyl parťák, ale poslední dva měsíce byli v dennodenním kontaktu. Nela cca měsíc po smrti prvního králíčka začala být hodně unavená, pospávala, postupně ztratila zájem o jídlo a svět kolem sebe. Po kolečku veterin a vyšetření a hospitalizací, které jinak prokázaly, že je Nela zcela zdravá, jsme se dozvěděli, že bohužel trpí onemocněním Encefalitozoon. Nele byly nasazeny léky a vše vypadalo, že se vrátí brzy do normálu. Bohužel onemocnění se po podání léčby panacurem (jediným účinným lékem, který nemoc pouze utlumí), vrátilo zpět. Následovalo nové kolečko vyšetření, vše opět zase v pořádku. Nasadili jsme znovu panacur a léky od bolesti. Tentokrát vypadalo, že je opravdu vše za námi, bohužel přesně 3 týdny od vysazení léků je Nelinka opět na začátku. Tedy nejeví zájem o svět, jen pospává a hodně málo jí. Dokrmujeme ji speciálně upraveným tekutým senem pro králíčky, dáváme bylinky a přípravky na podporu imunity. Bohužel opět se nejspíše neobejdeme bez návštěvy veteriny Jekl & Hauptman v Brně, kde je Nela léčena. Finanční rezervy se bohužel tenčí a od dubna výdaje za veterinu, benzín (nejsme z Brna) a cena za doplňky za oba králíčky přesahuje více, než 50 tisíc. Momentálně ještě zvládáme veterinu uhradit, ale pokud by se stalo něco vážnějšího, tak rezervy už pomalu docházejí. Bohužel, sama si nemohu dovolit každý měsíc dát bokem na veterinu 5–6 tisíc, které vždy reálně utratíme. Sama o sobě považuji za vyjímečný případ každou další návštěvu veteriny a nebylo jich zrovna málo. :-( Ráda bych tímto poprosila o jakýkoli malý příspěvěk, který bude použit na benzín na cestu na veterinu a na veterinární výlohy na klinice Jekl & Hauptman pro Nelu, a na konzultaci s paní MVDr. Andreou Mackovou, která se zabývá celostní medicínou zvířat. Část výtěžku by šlo právě do této léčby, protože Nela dlouhodobě bere léky od bolesti, panacur, měla antibiotika, které bohužel úplně nezabírají z dlouhodobého hlediska.











