Sbírka ukončena:

Léčba pro Kenaie

Vybráno 0 Kč 81 000 Kč
100 000 Kč
 -
198 dárců
Celkem se zapojilo
409 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Léčba pro Kenaie

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Krejčí
Datum přidání
20. 11. 2023
Poslední aktualita

29. 2. 2024 23:18

Kenai má za sebou kontrolní RTG po operaci!

Vážení dárci,

máme pro Vás aktuální zprávy o tom jak se daří Kenaiovi, jehož léčbu jste svou štědrostí podpořili. Kenai je 6 týdnů po operaci levé zadní nohy. Po kontrolních RTG se ukázalo, že operace dopadla dobře, a že druhá operace není nutná! Uff! 😌

Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří nám přispěli v naší sbírce, ale i každému, kdo držel palce či sdílel náš příběh a díky tomu se vybrala neskutečná částka na to, abychom zaplatili vše, co bylo a je nutné. Vážíme si toho a DĚKUJEME!

Teď nás čekají ještě dlouhodobé rehabilitace, ale za 4 týdny se Kenai konečně vrátí do svého režimu a může dohnat vše o co byl do teď připravený kvůli bolestem, kulhání a následně nutnému klidovému režimu po operaci. 😁 Konečně je z něj veselý méďa, který si užívá pohyb bez bolesti. 🤎🐾

Přejeme Vám krásný den :)

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Kenai je osmiměsíční čtyřnohý parťák své paničky, která jeho i další své psí kamarády miluje nade všechno. Bohužel u Kenaie bylo zjištěno velmi závazně virové onemocnění psů – parvoviróza. Léčba této nemoci je velmi obtížná a finančně nákladná s nejistým výsledkem. S odpovídající a včas zahájenou terapií je však možné relativně výrazně zvýšit šance na to, aby pejsek boj s touto zákeřnou chorobou vyhrál.

Chtěli bychom Vás moc poprosit o pomoc, jelikož pro Kenaiovu paničku již bohužel není z níže popsaných důvodů možné tuto léčbu finančně zajistit, aniž by se zoufale nezadlužila.

Komu pomůžeme?

Kenai byl ještě do včera malé (velké) veselé štěňátko plemene bernský  salašnický pes. Sice mu nedávno byla zjištěna závažná vrozená vývojová vada – dysplazie kyčelních kloubů a musel pravidelně docházet na rehabilitace, které měli být mezikrokem před provedením série náročných ortopedických operací, ale vzhledem ke své povaze velkého optimisty a bojovníka si z toho zatím nic moc nedělal a užíval si života se svou paničkou a svými dvěma psími kamarády Stormem a Bártem. 

Bohužel včera začal náhle urputně zvracet, měl neustávající průjem a úplně přestal mít chuť k jídlu. Je nyní velmi smutný a slabý. Na veterinární klinice bylo zjištěno, že příčinou jeho obtíží je paroviróza. To je velmi závažná virová infekce, která způsobuje těžký zánět střev a tlumí imunitní systém, takže tělo nedokáže samo se zánětem bojovat. 

Cílem sbírky je pokrýt výdaje na léčbu Kenaie, která spočívá zejména v nepřetržité hospitalizaci na klinice, infuzní a antibiotické terapii a podávání specifických psích protilátek proti tomuto viru. Důvod proč žádáme o pomoc je ten, že Kenaiova panička se s tímto problémem nesetkala poprvé. V nedávné době jí totiž na stejné onemocnění i přes veškerou veterinární péči a prevenci dva pejsci zemřeli krátce po sobě a ji to kromě hlubokých ran na duši vyčerpalo i finančně. Kvůli plánované terapii ortopedických obtíží s kyčlemi, kterou měl Kenai původně dle plánu podstoupit za 3 týdny si již jeho majitelka musela peníze vypůjčit, aby mu mohla pomoci. K tomu, abychom však nyní překonali tuto nečekanou komplikaci na cestě za tím, aby Kenai mohl být opět zdravým a veselým pejskem, jsme se rozhodli založit tuto sbírku, protože moc jiných možností už nezbývá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze půjdou čistě na pokrytí Kenaiovy aktuální léčby infekčního onemocnění, jejíž cena není zatím přesně známa a záleží na tom, jak moc se onemocnění rozvine a jak dlouhá bude nutná hospitalizace, ale může to být odhadem 20 až 30 tisíc Kč.

Pokud se podaří ho vyléčit, v což všichni pevně věříme, a vybraná částka překročí výši nákladů za tuto léčbu, peníze bychom využili na pokrytí i následných výdajů za operace kyčlí, které Kenai musí také podstoupit, a následnou rehabilitaci, což může nakonec činit dalších asi 50 až 70 tisíc Kč.

Jestliže se podaří vybrat ještě vyšší částka, všechny peníze by pak šli na pomoc jiným zvířatům v nouzi, neboť takových není rozhodně málo. Budeme Vám nesmírně vděčni za jakoukoliv Vaši pomoc a společně doufáme, že Kenai s jeho psími kamarády a jejich panička si budou zase brzy naplno užívat života.

Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 2. 2024 23:18

Kenai má za sebou kontrolní RTG po operaci!

Vážení dárci,

máme pro Vás aktuální zprávy o tom jak se daří Kenaiovi, jehož léčbu jste svou štědrostí podpořili. Kenai je 6 týdnů po operaci levé zadní nohy. Po kontrolních RTG se ukázalo, že operace dopadla dobře, a že druhá operace není nutná! Uff! 😌

Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří nám přispěli v naší sbírce, ale i každému, kdo držel palce či sdílel náš příběh a díky tomu se vybrala neskutečná částka na to, abychom zaplatili vše, co bylo a je nutné. Vážíme si toho a DĚKUJEME!

Teď nás čekají ještě dlouhodobé rehabilitace, ale za 4 týdny se Kenai konečně vrátí do svého režimu a může dohnat vše o co byl do teď připravený kvůli bolestem, kulhání a následně nutnému klidovému režimu po operaci. 😁 Konečně je z něj veselý méďa, který si užívá pohyb bez bolesti. 🤎🐾

Přejeme Vám krásný den :)

20. 1. 2024 22:40

Poděkování

Vážení dárci,

naše sbírka před chvílí skončila a my se vzpamatováváme ze zjištění, kolik jsme společnými silami vybrali prostředků na Kenaiovu léčbu.

Společně s paničkou a Kenaiem Vám všem hrozně moc děkujeme. Slovy nelze vyjádřit náš vděk, respekt a obdiv směrovaný Vám všem dárcům. Věříme, že tento dobrý skutek Vám přinese štěstí, a že se nikdy neocitnete v podobné situaci. 

Držte Kenaiovi prosím i nadále palce, ještě nejsme u konce. Až bude něco nového, dáme Vám zase vědět, abyste sdíleli ten pocit radosti, že právě díky Vám si bude moci Kenai užívat plnohodnotného života.

Ještě jednou velké upřímné díky za Vaši podporu.

S vřelým pozdravem

Kenai a jeho dvounozí  čtyřnozí přátelé

7. 1. 2024 20:24

Kenai má zdárně za sebou první operaci!

Kenai je po první úspěšné operaci levé kyčle. Nyní musí mít striktní klidový režim, proto je zatím v kleci, ale už brzy bude potřeba zase rehabilitovat a podstoupit operaci ještě druhé kyčle. 

Velice všem děkujeme za Vaše štědré příspěvky na jeho léčbu i za jakoukoliv jinou podporu, ať už sdílením příspěvku či vlídným slovem.

Držte Kenaiovi palce i nadále.

Mockrát Vám ještě jednou děkujeme a přejeme Vám hodně zdraví do nového roku.

30. 11. 2023 0:07

Parvoviróza překonána, nyní Kenaie čekají náročné operace! Moc Vám zatím za vše děkujeme!

Vážení dárci,

všem Vám chceme moc poděkovat za Vaše příspěvky na léčbu pro Kenaie. Velice si vážíme Vaší podpory. Je to neskutečné, kolik se za tak krátkou dobu stačilo vybrat peněz. Kenai a jeho panička jsou Vám z celého srdce vděční za Vaši úžasnou pomoc.

Nicméně přestože je Kenai opravdový bojovník a parvovirózu, tento strašák, toto těžké infekční onemocnění překonal, tak jeho boj s nepříznivým osudem nekončí… Dnes byl na předoperačním vyšetření, které dopadlo naštěstí relativně dobře. Zdá se, že fyzioterapie, kterou již podstoupil před onemocněním parvovirózou mu pomohla, avšak stále je to kandidát na operaci. Nyní naštěstí nic nebrání tomu, aby podstoupil již dříve zmiňované operace kyčlí. Operace budou dvě – každá nožka se musí zoperovat zvlášť. První operace je plánovaná na 4. ledna. Druhá nožka bude na řadě o 8 týdnů později. Cena bude dle odhadu za jednu operaci kolem 33 tis. Kč. 

Jestliže je to ve Vašich možnostech, tak budeme nesmírně rádi za jakoukoliv další pomoc. Pokud byste nám pomohli dostat Kenaiův příběh mezi ještě více podobně hodných a štědrých lidí, tak je reálné, že se vybere nakonec opravdu celá částka potřebná pro Kenaiovu léčbu a on si bude moci užívat života plnými doušky se svou paničkou, která se nebezpečně nezadluží a se svými psími kamarády, kteří už se nemohli dočkat až se Kenai vrátí zpátky domů z nemocnice. :)

Ještě jednou díky za Vše a zůstaňte s námi nadále v kontaktu. Dáme Vám zase vědět až bude u Kenaie něco nového. Držte mu palce!

Děkujeme! :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 1. 2024 12:49
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 1. 2024 7:12
Zdeňka
100 Kč  •  18. 1. 2024 19:44
Taky jsme si parvovirózo prošli. Naštěstí zdárně. Přeji mnoho štěstí.
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 1. 2024 19:40
M+A
650 Kč  •  18. 1. 2024 19:28
ať zase vesele běháš 🐶❤️
Štědrý dárce
150 Kč  •  18. 1. 2024 19:02
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 1. 2024 18:51
Laskavý dárce
500 Kč  •  18. 1. 2024 18:34
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  18. 1. 2024 18:32
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 1. 2024 17:42
Alexandra
950 Kč  •  17. 1. 2024 23:30
Přeji vám, ať se Kenai co nejdříve uzdravi.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  17. 1. 2024 18:38
DobroDárce
500 Kč  •  17. 1. 2024 17:31
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 1. 2024 4:13
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 1. 2024 11:38
Haninka
500 Kč  •  16. 1. 2024 11:08
Drz se 🫶
Štědrý dárce
85 Kč  •  16. 1. 2024 8:00
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  16. 1. 2024 7:42
Milý dárce
200 Kč  •  16. 1. 2024 0:02
Štědrý dárce
500 Kč  •  14. 1. 2024 19:43
Milý dárce
300 Kč  •  14. 1. 2024 12:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat