Když se k nám Alexek dostal bylo nám zvláštní, že nechtěl moc jíst, odmítal granulky, pil pouze z vodovodního kouhoutku a byl neustále špinavý okolo čumáčku, měl hnisavé výtoky z očí a bylo mu cítit z tlamičky. Nejdříve jsme si mysleli, že ho zlobí zoubky, ale po pár dnech při jeho zívnutí ( v tu dobu již objednán na veterinu) jsme si všimli, že má ,, něco " na horním patře. Nedůvěřoval nám a nechtěl nás nechat, abysme se mu tam podívali. Tato situace nás přiměla k tomu, abychom jeli na veterinární kliniku okamžitě – jeli jsme. Slečna veterinářka vyřkla diagnózu rozštěp horního patra plus FIV pozitivní test. Nasadili jsme stravu přizpůsobenou jeho zdravotnímu stavu (maso, kočičí paštiky, nic víc není schopen sníst a vše musí mít buď rozmělněné, nebo na mini kousky. Alex by rád chodil ven, což vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nelze, neboť díky rozštěpu trpí velkými záněty v dutině ústní a v očích, docházíme na veterinární kliniku na antibiotika ve formě injekcí (tabletu nezvládne). Do budoucna by bylo vhodné mu vytrhat zoubky a provést chirurgickou rekonstrukci horního patra pro zmírnění příznaků. Věříme, že má před sebou ještě kupu krásných let, proto bysme mu rádi dopřáli život bez komplikací a neustálých zánětů.
