Narodila jsem se i přes všechna pečlivá lékařská, genetická vyšetření s vrozenou vývojovou vadou – rozštěp páteře (vrozená sacrální meningomyelocele). Jsem od pasu dolů “ochrnutá” a pohybuji se na invalidním vozíku.
Maminka (ani já) se, ale nevzdáváme! Podstupuje se mnou různá lékařská vyšetření. I přes to, že je na mě sama, dělá co může, aby mi nic nechybělo. Jezdíme na různé výlety i na koncerty, které mám moc ráda.
V červenci mi bylo 18 let, jsem plnoletá. Bohužel mi byla zamítnuta na rok 2024 intenzivní lázeňská léčba v dospělé léčebně v Klimkovicích u Ostravy. Mamka to ale nevzdává, protože ví, jak jsou pro mě intenzivní rehabilitace důležité. I já sama to moc dobře vím. Po dlouhém hledání a obvolávání všech možných rehabilitačních center a lázní jsme narazily na ARCADU v Ostravě. V Arcadě nám vyšli vstříc. Proto bychom rády příští rok absolvovaly tento pobyt . Pro nezhoršovaní mého zdravotního stavu jsou rehabilitace velice důležité, což si sama moc dobře uvědomuji .Bohužel v západních čechách není nic , co by vyhovovalo mým potřebám. Samozřejmě dojíždíme na klasické rehabilitace ke skvělé rehabilitační ( 1– 2× týdně). Minimálně jednou za rok je, ale potřeba intenzivní rehabilitační péče (pobyt). Tento pobyt je pro nás finančně nákladný…Snažím se dělat vše proto, abych alespoň v rámci možností žila jako zdravá holka v mém věku …
“ Všichni jsme postiženi touhou naplno žít, a proto není těžký přes různý překážky jít …osud ti pod nohy pár klacků vždy připraví, ale když máš v srdci žár nic tě nezastaví “ Moc děkujeme všem …vážíme si každé pomoci ❤️
