Jako každý majitel si přeje, aby se jeho čtyřnohý miláček měl co nejlíp a nic ho nebolelo tak, aby musel podstoupit rozhodování o jeho životě. Problémy nám nastaly necelé 2 roky zpět, kdy jsme si všimli špatného příjímání udidla a celkové neklidnosti a nepohody při ježdění. Neváhali jsme a volala jsem ihned zubaře, jelikož ale má Gip velký strach z doktorů a jehel měla jsem strach taky. Měla jsem strach o něj, aby se mu nestalo něco vážného.. ukázalo se že má v dutině velký absces, který se musel vyčistit a postupovat dále na antb. Na chvíli se nám ulevilo, že je vše v pořádku, Ale po pár měsících se problémy objevily zase. Špatná ovladatelnost při ježdění a žmolkování sena. Volali jsme znovu, pan doktor přijel a opakoval se stejný scénář. Hodina přemlouvání a ujišťování, že se nemá čeho bát, aby se mohla píchnout sedace. Povedlo se. Bohužel se ukázalo, že má vylomený horní 1 zub a chybí korunka, takže je vysoké riziko zánětu, který by se pod zub mohl dostat, tudíž nám byla navržena extrakce zubu. Nejedná se o klasické vytržení zubů, ale zub je v tak špatném stavu, že se nejspíš vytržení zubů bude muset provést přes dáseň, tudíž vysekat a vytáhnout. Jak se to provede se samozřejmě zjistí až při samotné operaci. Tak jako tak, zub bude muset ven a je jen otázka času, kdy se zánět utvoří.
