Sbírka ukončena:

Kubíkův multifunkční zdravotní vozík

Vybráno 0 Kč 400 Kč
93 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kubíkův multifunkční zdravotní vozík

Vybráno 0 Kč 400 Kč
93 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Adam Mikšovský
Datum přidání
19. 6. 2023

Představení sbírky

Dobrý den,

rádi bychom požádali o příspěvek na speciální multifunkční zdravotní vozík, který lze zapojit za kolo, běžet s ním, jet s ním na kolečkových bruslích nebo lze použít v zimě s lyžinami.

Syn se od narození potýká s velmi těžkou formou DMO, omezení jsou tak výrazná, že je potřeba celodenní asistence při veškerých úkonech. Naopak jeho mentální vyspělost odpovídá jeho věku, je tedy velmi společenský, má rád srandu a cokoliv, co mu naruší každodenní stereotyp.

Rádi bychom s manželkou Kubíkovi pořídili speciální vozík, který jemu, ale i nám dopřeje více zažít, poznat a mít více ze života.

Tento speciální multifunkční vozík není vůbec hrazen pojišťovnou, proto budeme rádi, za jakýkoliv příspěvek.

Komu pomůžeme?

Pomůžete hlavně našemu synovi zažít nové zážitky a poznávat nová místa, která jsme do teď nepoznali, mít jiný pohled na svět něž jen s invalidního vozíku, ale také pomůžete nám celé rodině s finanční náročností na pořízení této pomůcky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na pořízení speciálního multifunkčního zdravotního vozíku xRover Reha, který lze použít k běhu, k jizdě na kolečkových bruslích, připojit ke kolu nebo taky v zimních měsících na sněhu s lyžinami.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 8. 2023 8:42
Milý dárce
300 Kč  •  8. 8. 2023 8:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat