Ráda bych Vám představila usměvavého sedmiletého Vítka, který měl být podle lékařských vyšetření a genetiky dítětem „za odměnu“. Jako miminko byl velmi hodný a klidný. To, že je jiný, si rodina začala všímat už v jeho osmnácti měsících. Doufali, že půjde o podobnou diagnózu, jakou má jeho starší bráška Ondra (vývojová dysfázie). Nenechali však nic náhodě a začali s ním docházet do integrační školky.
Zdálo se, že se Vítek zlepšuje, ale ve třech letech prodělal 45minutový epileptický záchvat, který ho ve vývoji výrazně vrátil zpět. Od té doby se posouvá jen malými krůčky. Byla mu diagnostikována atypická forma autismu.











