Dobrý den, sbírka se týká mého syna Ondry. Ondra měl obtížný už začátek života. Narodil se o 5 týdnu dříve a ještě koncem pánevním.
Osud mu nadělil několik vrozených vývojových vad. Narodil se s rozštěpem. Dále s vrozenou vadou srdce. V pozdějších letech, okolo 3 roku se nám navíc objevila epilepsie, dále vývojová dysfazie, rozštěp i na obratli.
Před vstupem do školy, se zjistilo i mentální postižení. Nyní je Ondrášek na horní hranici středně těžké mentální poruchy.. Mentálně je jako 4 leté dítě. Doposud musí být na plenách, kvůli problémům se stolicí.
Má problémy s komunikací, pohybovým ústrojím, (za což může zkratek nohy). Dále má motorické problémy, jak jemná, tak hrubá motorika. Ondrášek je velmi společenský, má rád hudbu, tanec a velmi rád se hýbe.
Speciální kolo by mu pomohlo tím, že by mohl jezdit na cyklovýlety se svým starším bráškou a mohli bychom jezdit celá rodina. Ondra je veselý, usměvavý kluk, který se statečně pere se všemi nástrahami, které mu život připravil.
Moc děkuji i za něj. Jana máma Ondry.











