Sbírka ukončena:

Pomoc kocourkovi Odinkovi

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc kocourkovi Odinkovi

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Gabriela Ir
Datum přidání
7. 11. 2022

Představení sbírky

Tohle je náš dvouletý kocourek Odin, neobyčejně přítulný a mazlivý miláček celé rodiny.  Je nepostradatelným členem naší kočičí smečky. Spolu s ním ji tvoří devět dalších kocourků a kočiček, kteří se do naší péče dostali vlivem nepříznivé situace (např. kočka po autonehodě, kočky z nevyhovujících podmínek, nalezenci apod.).  V srpnu 2022 se u Odina objevily neurologické obtíže a jeho stav se stále zhoršoval. Asi před měsícem (tedy na přelomu září/říjen 2022) se k záchvatům přidaly problémy s močením, posléze taky s dýcháním. Přesná diagnóza zatím nebyla stanovena, jelikož se u něho neustále objevují nové symptomy, které ztěžují přesnější diagnózu. V současnosti se nabízí dvě možné příčiny Odinových problémů – onemocnění FIP nebo lymfom (rakovina mízních uzlin), přičemž obě vyžadují dlouhou a náročnou léčbu. Diagnostika, terapie a hospitalizace na veterinární klinice jsou pro nás finančně neúnosné, chceme ale pro Odina udělat maximum a proto Vás prosíme o pomoc.

Komu pomůžeme?

Svým příspěvkem nám pomůžete financovat náklady spojené s Odinovou léčbou. S Odinem trávíme  spoustu času na veterinární klinice, kde bývá často hospitalizován. Také diagnostika, různá vyšetření a léky stojí nemalé peníze. Odin je hodný kocourek, který si zaslouží naději na uzdravení. Sami na to nestačíme – společně s Vámi ale můžeme zachránit jeden kočičí život!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky bychom rádi použili na nutné vyšetření k upřesnění diagnózy, hospitalizace, některé léky, speciální stravu kterou teď musí mít a další výdaje spojené s léčbou kocourka.

V současné době nevíme jaká tedy bude potřeba částka, Váš dobrý skutek by nám velmi pomohl ale hlavně by dostal Odinek díky vám možnost se zase postavit na nohy a jeho oči už by nemuseli být tak smutné, pro nás pohled na něj tak bolestivý .

Kdyby se vybralo více peněz než by bylo třeba, rádi bychom zbylé peníze věnovali nějakému zde o pomoc žádoucímu čtyřnohému stvoření který by korunky potřeboval.

Z celého srdce děkujeme všem hodným lidem za pochopení a podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat