Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na hospitalizaci kocourka Medíka

Vybráno 0 Kč 54 468 Kč
50 000 Kč
 -
68 dárců
Celkem se zapojilo
801 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět na hospitalizaci kocourka Medíka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Jungwirthová
Datum přidání
18. 7. 2022
Poslední aktualita

4. 6. 2023 0:16

Konec sbírky

Dvounozí přátelé, za pár dní končí sbírka, částka přesáhla vytyčenou částku a ještě stále bude stoupat. Medíček dělá pokroky a o tom, že ho znovu rozchodíme, prý není pochyb. Už je to téměř 11 měsíců od nehody, co se mně i jemu změnil život a co se spolu snažíme dojít do cíle. Cesta je dlouhá, pomalá a my děkujeme za veškerou pomoc a podporu od všech lidí. Toto je poslední sbírka na Doniu, pokud nás touto cestou chcete podpořit, tak je možnost posledních pár dní. Děkujeme ze srdce za každou korunku, kterou jste Medíkovi věnovali a moc si toho vážíme. 

Katka, Medík a zbytek kočičí party. 

https://www.donio.cz/pribeh/9607v

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Už 13 rokem pomáhám kočkám a od roku 2011 vedu na Facebooku Charitativní bazárek Plná miska na pomoc kočičím útulkům a spolkům. I když mám morální dilema zkouším i já požádat o pomoc. Myslela jsem si, že se mi tohle nikdy nemůže stát, ale přesto…  Kocourek Medík moc miluje pobyt venku, a tak spolu ven chodíme, kdykoli je volná chvíle. V létě jsou jeho touhy neustálé a těžko mu vysvětluji, že je to venku nebezpečné. Jeho nejnovějším kouskem je otevření vchodových dveří, které jdou velmi těžko otevřít sami o sobě, ne jako obyčejné dveře s klikou a musí se opravdu velmi snažit, jinak si to neumím vysvětlit. Začala jsem kvůli němu zamykat, ale přesto jsem včera v noci zjistila, že dveře jsou opět otevřené a Medík s někým z domu proběhl ven. Několik hodin jsem ho venku volala a hledala, ale nepřišel. Ve 3h ráno už jsem byla zoufalá a nějaký muž mě upozornil na kočičku, ležící zraněnou kousek před domem, kde jsem předtím byla a nebyl tam. Vypadalo to na sražení autem, díra na hlavě, obnažený kus lebky, odřeniny a nožičky táhnul za sebou. Přesto se snažil doplazit domů na mé volání. Napřed přijela policie, kterou ten muž volal, ale jako pro majitelku nic udělat nemohli, jeli jsme tedy okamžitě na AAvet, kde se udělalo první vyšetření, RTG, Sono a dostal léky na bolest. Nic zlomeného se neukázalo, přesto měl spodní část těla ochrnutou a vypadalo to na ztrátu hluboké citlivosti. Nevědělo se proč a bylo potřeba to okamžitě řešit, proto jsme byli odkázáni na kliniku Jaggy. Tam ho hospitalizovali s tím, že prognóza ochrnutí je špatná a že to nevypadá dobře. Přesto už po příjezdu tam reagoval na zadní nožky a ocásek malinko lépe a v poledne volal neurolog, že reaguje už o něco lépe na nožičky a že by to při velkém štěstí mohl být jen hematom míchy v oblasti zranění. Zatím nechci být předčasně optimistická, čas ukáže. Až opadne šok z traumatu, bude se dělat magnetická rezonance, která ukáže více. 

Komu pomůžeme?

Medíčka jsem nalezla v lese před 2,5 lety a je to část mojí duše, můj velký učitel i léčitel, moje LÁSKA. Má doma 5 kamarádů, nejmladšího si vypiplal jako náhradní táta, na FB má svojí stránku, kde o mě jako o dvounohé a o svých zážitcích občas píše příběhy. Je to úžasně nežný a chytrý kocourek, který je zároveň i ředitelem v Obchodě Krásné zvíře, kde je miláčkem spousty lidí a každého vždy obdařil svou láskou a něhou. Je to i bedlivý strážce Vánočních charitativních sbírek pro útulky. 

https://www.facebook.com/MedikMilujeMazleni

https://www.facebook.com/CharitativniBazarekPlnaMiska 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji na veškeré veterinární úhrady, hospitalizaci, rentgeny, sonografie, magnetickou rezonanci, všechny úkony ve veterinární péči. Vše co jsem zatím platila i s cestováním + předběžná cena hospitalizace vychází dohromady k 50 000 Kč.

Moc děkuji každému, kdo by se rozhodl mi s tímto pomoci. S obrovskou pokorou k tomu, co vše se může stát a jak se může vše během chvíle otočit, i když si myslíte, že tohle se vám nikdy stát nemůže.

Aktuální fotky ještě nemám, při jeho návštěvě udělám a doplním. Noc byla náročná a vybil se mi pak už telefon.

Pokud by se náhodou sešlo víc peněz, než bych potřebovala, moc ráda je přenechám útulku Mikeš HB. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 6. 2023 0:16

Konec sbírky

Dvounozí přátelé, za pár dní končí sbírka, částka přesáhla vytyčenou částku a ještě stále bude stoupat. Medíček dělá pokroky a o tom, že ho znovu rozchodíme, prý není pochyb. Už je to téměř 11 měsíců od nehody, co se mně i jemu změnil život a co se spolu snažíme dojít do cíle. Cesta je dlouhá, pomalá a my děkujeme za veškerou pomoc a podporu od všech lidí. Toto je poslední sbírka na Doniu, pokud nás touto cestou chcete podpořit, tak je možnost posledních pár dní. Děkujeme ze srdce za každou korunku, kterou jste Medíkovi věnovali a moc si toho vážíme. 

Katka, Medík a zbytek kočičí party. 

https://www.donio.cz/pribeh/9607v

6. 5. 2023 13:53

Aktualita

Kamarádi, dvounožci, za měsíc nám končí sbírka. Je to poslední sbírka, kterou u Donia máme. Už je to skoro 10 měsíců od úrazu, od té doby jsem vyšel zatím na cca 160 000. Díky Doniu a všem příspěvkům se povedlo velkou část zaplatit, dvounohá splácí vše a snaží mě rozchodit a zároveň fungovat, pracovat, cvičit se mnou a dovést mě k tomu, abych zase chodil. Částku jsme stanovili původně na 20 000 u této sbírky, ale už teď je překročená a za měsíc jistojistě bude zase o něco vyšší, cílová částka již navýšit nejde. Proto, pokud se vysbírá nad, vše doložíme Doniu fakturami a vyplaceno to dostaneme. Budeme rádi za sdílení, jakoukoli korunku přispěnou do sbírky i jen za podporu a sledování mojí cesty. Děkuji, s vděčným „Mrau“ – váš Medík ❤

https://www.donio.cz/pribeh/9607

Medíkův oranžový svět | Prague | Facebook

14. 2. 2023 21:34

Medíkova sbírka na fyzioterapii

Medíkovo pokroky z fyzioterapie můžete sledovat na jeho FB stránce Medíkův oranžový svět. První výsledky jsou vidět a i když to bude běh ještě na pár měsíců, vše vypadá nadějně a snažíme se a makáme spolu, cvičíme, aby zase chodil a čůral sám.

Děkuji za veškerou pomoc a běží další sbírka na fyzioterapii. Děkuji za veškerou podporu a pomoc. Katka, Medík, Elinka, Madlenka, Kotě, Piškot, Toníček. 

Medíkova fyzioterapie a léčba | Donio

22. 1. 2023 23:29

PODĚKOVÁNÍ

Moc děkuji za veškerou pomoc pro Medíčka a nesmírně si vážím každého, kdo nás jakkoli podporuje na naší cestě a léčbě. Jedno velké DĚKUJI.

Medíkův oranžový svět | Prague | Facebook

5. 8. 2022 11:45

Medíkovo cvičení

Medík měl včera fyzioterapii ve vodě a dostala jsem toto video :) Klikněte na odkaz.

Facebook

23. 7. 2022 14:58

Poděkování

Mockrát děkujeme všem, kteří nás s Medíkem již podpořili.  Nesmírně si toho vážím. Finančně mě tahle událost velmi sejmula a tak mi vaše pomoc dává naději, že to dobře dopadne a že to zvládneme a nebude to úplně likvidační. 

21. 7. 2022 14:13

Nová kalkulace

Jelikož se Medík zotavuje pomalu, bude muset na klinice ještě zůstat a pokračovat s fyzioterapií. Limituje nás to, že zatím sám nečůrá. Zatím se počítá, že by zůstal do příští středy a nově zaslaná faktura vychází na 50 000,-

19. 7. 2022 11:38

Dobré zprávy

Pondělí už přineslo dobré zprávy. Magnetická rezonance ukázala nárazem vyhřezlou ploténku a otok míchy. V tom místě je tlak a proto tam byla ztráta citlivosti. Naštěstí to chce jen čas a mělo by se to vrátit zpátky. Až začne sám čůrat a proběhne nějaká fyzioterapie, bude moci domů. Dnes už lehce hýbal nožičkama, krčil je 😍 Je to láska moje a mazlivé sluníčko. Mazlí se u všeho, co s ním kdo dělá. Poklad můj 💓

Všichni na klinice ho milují, je to sluníčko 💓

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
100 Kč  •  11. 9. 2022 13:36
Dobrosrdečný dárce
3 268 Kč  •  15. 8. 2022 13:19
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 8. 2022 12:33
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 8. 2022 18:25
Dárce, který je pro každou dobrost
9 000 Kč  •  12. 8. 2022 18:23
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  8. 8. 2022 22:00
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 8. 2022 21:41
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  4. 8. 2022 14:03
Laskavý dárce
100 Kč  •  4. 8. 2022 8:54
Velkorysý dárce
200 Kč  •  30. 7. 2022 14:16
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 7. 2022 12:23
DobroDárce
200 Kč  •  28. 7. 2022 16:30
Laskavý dárce
500 Kč  •  28. 7. 2022 12:47
Monika V.
1 000 Kč  •  27. 7. 2022 9:07
Přeji Vám i Medíkovi hodně sil a spoustu štěstí :-)
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 7. 2022 8:56
DobroDárce
50 Kč  •  26. 7. 2022 15:09
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 7. 2022 23:33
Štědrý dárce
300 Kč  •  25. 7. 2022 20:28
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 7. 2022 19:40
Milý dárce
300 Kč  •  25. 7. 2022 19:00
Laskavý dárce
450 Kč  •  25. 7. 2022 17:37
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 7. 2022 8:21
R.A.
200 Kč  •  24. 7. 2022 21:56
Kačí, ať se Medik uzdraví 🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat