Sbírka ukončena:

Kočičí park – Útulek SOZLit, část 1. střecha a oplocení

Vybráno 0 Kč 231 710 Kč
1 700 000 Kč
 -
350 dárců
Celkem se zapojilo
662 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kočičí park – Útulek SOZLit, část 1. střecha a oplocení

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko SOZLit
Datum přidání
27. 9. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Lucie Oravcová a v roce 2017, jsem založila Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko ve zkratce SOZLit. A to hlavně kvůli zoufalé situaci s opuštěnými kočkami.

Od té doby se mi velmi změnil život a kočičí svět mě doslova pohltil, jak začnete není cesta zpět a těch koček bez domova, nemocných, strádajících neustále přibývá a není bohužel konce.

Vybudování útulku a kočičího parku.
Bez opravy střechy a plotu to nezvládneme.

Aktuálně jsme v situaci, kdy není už místo pro další kočky v nouzi a naše malé prostory kočičkám již nestačí.

Situace je urgentní a vybudování útulku a kočičího parku je jediná šance jak dál pokračovat v pomoci. V budoucnu chceme naší pomoc rozšířit i na pejsky, což bude jistě velkým přínosem pro obce v našem okolí.

Komu pomůžeme?

Výstavbou útulku a parku, budeme moci nadále pomáhat kočkám v nouzi. Kočky jsou bohužel na pokraji zájmu lidí i obcí a útulků je obrovský nedostatek.

Pomáháme kočkám i z České Lípy, Mladé Boleslavy, Neratovic, Panenského Týnce, Úštěka, záběr máme opravdu velký. Lidé jsou zoufalí, nacházejí vyhozená nemocná, zraněná koťata, ale útulky v okolí nejsou. Takže kdo jim má pomoci?

Tiše pláčou do noci. Bez maminky a pomoci.

Prosí o pomoc a často je nikdo neslyší. Mají hlad a nikdo je nevidí. Hlad, bolest a zima jsou tak jejich společníci.

Všechna tato nebohá stvoření se choulí v křoví, kde často trpí nejen hladem, ale nemocemi a parazity, kteří je užírají zaživa.

Váš finanční příspěvek nám pomůže opravit útulek tak, že budeme schopni přijmout více těchto kočiček a postarat se o jejich léčbu.

Téměř denně zoufalé kotě nebo kočka

Zanícené oči, rýma, koťata vyhublá na kost… náš téměř denní chleba. Tato stvoření jsou často na pokraji života a utrpení. Jejich oči, plné bolesti a zánětu, jsou tragickým důsledkem života na ulici, stejně jako rýma, která je pro ně velmi nepříjemná.

Když se k nám dostanou hladová a vyhublá koťata, jsou často na pokraji úhynu z nedostatku potravy.

V našem útulku se snažíme těmto opuštěným a nemocným kočkám poskytovat bezodkladnou péči. Jezdíme na veteriny, léčíme jejich záněty očí záněty, rýmu, průjmy, podáváme léky. Důležité je, že jim dáváme lásku a pozornost, které tak zoufale potřebují.

Tyto záchranářské mise nejenom zachraňují životy koček, ale také jim dávají druhou šanci na šťastný a zdravý život.

Staré a nechtěné kočičky. Postaráme se!

Péče o staré kočičky je důležitým, avšak často opomíjeným aspektem zvířecího dobrovolnictví. Starší kočky mohou čelit mnoha výzvám, od zdravotních problémů po sociální izolaci. Bohužel, nezájem lidí o adopci a péči o tyto kočky je alarmující. Mnoho z nich tak nachází útočiště v útulcích, kde je o ně postaráno, ale moc klidu nenacházejí.

V reakci na nezájem a osamělost, kterou mnoho starých koček zažívá, jsme se rozhodli vytvořit klidné a láskyplné místo i pro tyto kočičí staroušky.

Chceme vytvořit prostředí, kde mohou tito tlapkoví veteráni dožít svá poslední léta v pohodlí a bezpečí, obklopeni péčí a pozorností, kterou si zaslouží. Snažíme se změnit předsudky a ukázat, že staré kočky mají stále tolik lásky na rozdávání a jsou skvělým přírůstkem do rodiny.

Bezpečné místo pro plaché kočičky

Plaché kočky často mnoho let strádají v útulcích, bez šance na domov, často přicházejí z míst, kde nejsou žádané, kde jsou na obtíž a hrozí jim likvidace.

Kočičí park bude pro ně místem trvalého bezpečného domova s volným pohybem po rozlehlé zahradě s plotem. A pokud nějaká kočička začne vyhledávat kontakt s člověkem, bude mít možnost najít domov.

Semináře, kavárna, mazlení

Park bude spojen s útulkem, kočičí kavárnou, bazárkem a prostory k setkávání lidí, kde budou probíhat semináře, vzdělávání, návštěvy škol.

Bude možnost pomáhat jako dobrovolník při péči o kočičky, venčit pejsky, socializovat mazlením a pomáhat budovat komunitu přátel lidí a zvířat.

Chceme vzdělávat děti

Věříme, že vzdělávání dětí i středoškoláků o opuštěných kočkách má nepřehlédnutelný přínos pro budoucnost. Včasné seznámení s touto problematikou nejen zvyšuje povědomí o utrpení opuštěných koček, ale také formuje hodnoty empatie, péče a zodpovědnosti u mladých.

  1. Výchova empatie: Semináře nabízí možnost výchovy empatie a soucítění u dětí. Seznámení je s problematikou opuštěných koček v nich vytváří porozumění a citlivost k potřebám zvířat.

  2. Vzdělávání o zodpovědnosti: Pomáhá vytvořit povědomí o odpovědnosti v péči o domácí mazlíčky. Děti se učí, že adoptovat nebo pomáhat opuštěným zvířatům je zodpovědné rozhodnutí.

  3. Prevence opouštění zvířat: Informování dětí o důsledcích opouštění zvířat může přispět k prevenci této problematiky v budoucnu. Zvýšené povědomí může vést ke zvýšené odpovědnosti a péči vůči zvířatům.

  4. Inspirace k dobrovolnictví: Semináře mohou dětem poskytnout příležitost seznámit se s dobrovolnickými aktivitami v oblasti péče o zvířata. Může to být první krok k aktivní účasti v charitativních projektech.

Návštěvy žáků škol v útulku a parku mohou sloužit jako významný nástroj pro výchovu, vzdělávání a podporu etických hodnot ve spojení s péčí o zvířata.

Jak můžete pomoci s opravou střechy a oplocení?

  1. Finanční příspěvek: Každý finanční příspěvek, ať je malý nebo velký, nám pomůže postavit bezpečné a láskyplné prostředí pro opuštěné kočky.
  2. Sdílení: Sdílejte naši sbírku na sociálních sítích, s rodinou, přáteli a známými. Čím více lidí se zapojí, tím větší šance máme na úspěch.

Vaše podpora není jenom pro nás, ale pro každou kočičku, které můžeme poskytnout bezpečný domov. Dejte nám šanci zachránit životy a uskutečnit sny opuštěných zvířat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získáním nemovitosti jsme se postavili před nelehký úkol, ale věříme ve Vaší podporu. Pozemek má několik budov, jako první musíme řešit střechu a oplocení okolo celého pozemku. Střecha je velmi stará, děravá, krovy plesnivé – rozpadající se. Plot je nevyhovující a z větší časti ani není. Myslíme hlavně na bezpečí koček a oplocení bude muset být takové, aby ho nepřekonali. Vybrané finance se použijí na opravu střechy a oplocení. Pokud by se nevybrala cílová částka, budeme muset hledat jiné možnosti. Pokud se vybere více, tak finance použijeme na dostavění Kočičího parku a útulku. Projekt je velký a finančně náročný, víme to, ale jiná cesta není jak nadále pomáhat. Kočky nás potřebují, nesmíme je nechat na pokraji zájmu a bez pomoci. Prosíme pomozte nám splnit kočičí sny o plných bříškách s laskavou péčí a venkovním prostorem. Pomoc u nás najdou i pejskové a věříme, že to obce v okolí uvítají. Děkujeme za podporu všem dárcům, kteří se zapojí do pomoci. Děkujeme i za každé sdílení, sdělte o nás rodině, přátelům, známým. Sdílet můžete přes jakékoliv sociální sítě, emaily. Odkazy na webové stránky, facebook, youtube  >>>

https://www.spolekprozvirata.cz/

https://youtu.be/Lgo7RNW3QiE?feature=shared

https://www.facebook.com/SOZLit

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  6. 12. 2023 8:04
Dobrosrdečný dárce
1 500 Kč  •  6. 12. 2023 7:37
Milý dárce
300 Kč  •  6. 12. 2023 7:27
Štědrý dárce
100 Kč  •  5. 12. 2023 22:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 12. 2023 22:33
Dobrosrdečný dárce
166 Kč  •  5. 12. 2023 22:11
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 12. 2023 19:45
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  5. 12. 2023 18:35
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 12. 2023 18:22
Štědrý dárce
600 Kč  •  5. 12. 2023 16:19
Štědrý dárce
600 Kč  •  5. 12. 2023 14:26
Držím palce ať se vše zadaří a kočičky mají svůj dočasný domov
Štědrý dárce
600 Kč  •  5. 12. 2023 1:38
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  4. 12. 2023 23:55
Štědrý dárce
200 Kč  •  4. 12. 2023 22:11
Jan S.
1 000 Kč  •  4. 12. 2023 21:02
Držím palce
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 12. 2023 20:32
Martin
1 000 Kč  •  4. 12. 2023 20:18
Pro kočičky, hodně štěstí
Martina K.
444 Kč  •  4. 12. 2023 19:51
Hodně štěstí, je to krásnej projekt, škoda, že to jde tak pomalu
DobroDárce
243 Kč  •  4. 12. 2023 18:19
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  4. 12. 2023 6:34
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  3. 12. 2023 22:43
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 12. 2023 17:43
Milý dárce
600 Kč  •  3. 12. 2023 17:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat