Sbírka pomůže Marečkovi a jeho mamince, která o něj pečuje.
V těhotenství se vše zdálo v pořádku, Mareček se narodil ve 37.týdnu, ale pořád nic nenasvědčovalo tomu, že bude mít problémy. Ve třech měsících dostal šestou nemoc, měl opakované infekty, teploty. Paní doktorce bylo divné, proč je Mareček pořád nemocný a začalo kolečko vyšetření.
Když byl Markovi rok a kousek, byl mu na genetickém vyšetření zjištěn vzácný DiGeorgův syndrom, který způsobuje hodně komplikací – Mareček je opožděný ve vývoji, komunikuje pouze neverbálně, musí mít celodenně pleny, chodí do speciální školky a má mentální retardaci. Další vývoj ukáže, co bude dál, čekají nás ještě vyšetření u psychiatra, logopedie, vyšetření sluchu.
