Když mi byly 4 roky rodiče mi pořídili sportovní kočárek za kolo. Jsme totiž hodně aktivní rodina. Rádi trávíme čas venku, v lese a na horách. Společně s kamarády podnikáme různé výlety do všech koutů republiky.
Čím jsem starší, tím více překážek musím překonávat. Letos mi bude 13 let a když se mě naposledy pokoušeli nacpat do mého Chariotu, měla jsem kolena pod bradou. Je mi jednoduše malý.
Začali jsme proto intenzivně pátrat po alternativách a náš průzkum dopadl nevalně. Lidé s postižením asi nechodí ven … Do města se snadno dostanu na vozíku, ale do lesa to na něm nejde.
Naštěstí jsme narazili na českou firmu, která vyrábí sportovní kočáry, které jsou vhodné do terénu, dají se zapojit za kolo a dokonce jdou na kola v zimě připnout i lyže. Rodičové neváhali firmu kontaktovat.
Pánové přijeli k nám domů a já jsem si kočár mohla pohodlně vyzkoušet. Panečku! To bylo posezení. Mohu si v něm i natáhnout nohy :) Pohodlně si opřu záda i hlavu, když si potřebuji na chvíli oddechnout. Kočár je lehký a snadno ovladatelný. Dokonce nám jej na měsíc zapůjčili na vyzkoušení a já i rodiče jsme z něj nadšení.