Jmenuji se Jakub, letos budu mít 21 let. Bohužel jsem strávil celý život v zařízeních sociálních služeb, jako byl kojenecký ústav a domovy pro osoby se zdravotním postižením. Vlastní rodinu jsem nikdy nepoznal, ale v současné době se na mě usmálo štěstí v podobě lidí, kteří za mnou chodí do domova a taky si mě berou domů a můžu tak trávit společný čas s nimi. Ústavní kočár, který mám je nepřiměřeně velký, těžký a špatně ovladatelný (je vidět na fotografii), a na málo míst se s ním dostanu, většinou je problém při návštěvě lékařů, ale také cukrárny, restaurace, obchodů a taky delší výlety se s ním nedají vůbec podniknout (např. návštěva ZOO a jiné akce…).








