Naše matka docela brzo ovdověla a zůstala sama na 3 děti. Tvrdě pracovala celý život, aby nám nic nechybělo a abychom mohly studovat. Když konečně mohla jít do důchodu a odpočinout si, onemocněla její matka. Přes 10 let se o ní pečlivě starala dnem i nocí, z toho 3 roky byla její maminka zcela připoutaná na lůžko. Po smrti naší babičky začala mít naše maminka zdravotní potíže, které ji způsobily, že dnes již potřebuje 24-hodinovou péči a protože bydlíme stovky kilometrů daleko, musela jít do domova pro nemocné a staré. Naše maminka celý život milovala hudbu. Ráda chodila na koncerty i do divadla a moc jí to teď chybí.
Domovy jsou v době covidu uzavřené, obyvatelé nemají možnost kulturního vyžití a moc jim to chybí. Některé sestřičky (i obyvatelé domova) umějí hrát na klavír a rádi by zpestřili ostatním všedné dny, ale nenašly prostředky na koupi nástroje. Já sama se pohybuji v oblasti hudby a zorganizovala jsem pro obyvatele Domova Timoteus vánoční koncert. Dojaté tváře seniorů a slzy štěstí mně utvrdily v tom, že hudba opravdu může léčit tělo i duši. Proto jsem se rozhodla jim v tomto pomoct. Chtěla jsem jim darovat svůj vlastní elektronický klavír, ale bohužel se porouchal a nepodařilo se ho již opravit, ale na nový nemám sama prostředky.