Sbírka ukončena:

Když jeden z rodičů ubližuje…

Milník 1/1

150 000 Kč

Vybráno 0 Kč 6 036 Kč
150 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
671 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Když jeden z rodičů ubližuje…

Milník 1/1

150 000 Kč

Vybráno 0 Kč 6 036 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
ACORUS, z.ú.
Datum přidání
13. 12. 2023
Poslední aktualita

19. 3. 2024 17:39

Díky vám můžeme více pomáhat

Díky sbírce Donio můžeme i nadále poskytovat odbornou podporu dětem, které ve svých domovech nezažívají bezpečí, lásku a přijetí. V posledních dvou měsících jsme do služby přijali další děti, které by bez vaší podpory zůstaly bez pomoci.

"Jste první, kteří mi věří, co se u nás doma dělo…" „Vždycky se sem těším, je mi tady moc dobře…“ „Vím, že mi rozumíte…“ To jsou slova, která také díky vaší pomoci slyšíme…

Děkujeme všem dárcům za podporu, velmi si jí vážíme.

Tým odborných služeb pro děti

Zobrazit celou aktualitu

Když jeden z rodičů ubližuje…

Je mi osm let a rozhodl jsem se s Vámi sdílet svůj příběh. Raději v něm budu vystupovat beze jména, nechci, aby mí spolužáci věděli, čím vším jsem procházel…

Až do mých pěti let jsme bydleli všichni spolu – já, máma a táta. Dřív jsem moc nechápal, co se to kolem mě děje, ale nebylo mi doma dobře. Táta byl na mamku zlý a hodně jí ubližoval. Já jsem to všechno viděl a byl jsem u toho. Hodně jsem se táty bál a také jsem si často myslel, že za to můžu já… Že je táta na mámu zlý kvůli mně… kvůli tomu, jaký jsem…

Když mi bylo pět, mamka byla statečná a od táty se mnou odešla. Pak se rozvedli. Byl jsem hrozně rád, že už s tátou nebydlíme, ale když mamka přišla od soudu, byla strašně smutná a říkala, že k tátovi musím stejně pořád pravidelně chodit. Já jsem ale opravdu nechtěl. Proč k tátovi tak moc nechci chodit, jsem ale sám vlastně nerozuměl, protože mně táta vlastně nikdy neubližoval. K tátovi jsem chodil, ale nebylo mi u něj dobře. Táta hodně pořád nadával na mámu, říkal, že to ona zničila naši rodinu. Uzavřel jsem se do sebe, nechtěl jsem o tom s nikým mluvit a došlo to tak daleko, že jsem kvůli tomu ztratil všechny svoje kamarády. Zůstal jsem v tom hodně sám… Mamka už nevěděla, co má dělat, protože k tátovi jsem musel, i když jsem vůbec nechtěl a často ji prosil, aby mi nějak pomohla. Mamka pak zařídila, že jsem se s tátou začal setkávat v nějaké herně, vždy u toho byla jedna hodná paní. Tam se táta choval líp, ale já jsem pořád nemohl zapomenout na to, jak moc mamce ubližoval.

Pak se mamka dozvěděla o organizaci Acorus, kam jsme spolu šli. Hrozně jsem se bál, protože mi doposud nikdo nikdy nevěřil, že je táta zlý… Všichni mi říkali, že tátu mám jenom jednoho, a proto se s ním musím vídat, že to časem bude lepší.

Tady v Acorusu jsem začal pravidelně chodit k terapeutce. Ze začátku jsem nevěřil tomu, že mi může rozumět a pochopí, proč k tátovi nechci chodit. Tady to ale bylo jiné a postupně jsem po strašně dlouhé době začal někomu opět důvěřovat. Uvěřil jsem, že mi tu opravdu někdo naslouchá, někdo tu pro mě najednou je, tak nějak doopravdy. Moje terapeutka naslouchala tomu, co jsem říkal, cítil jsem a prožíval. Pomohla mi pochopit, že to, že když se jeden dospělý k druhému nechová hezky, není to chyba dítěte… Že to, že táta ubližoval mámě, nebyla moje vina.

S pomocí Acorusu šla mamka znovu k soudu a ten tátovi nařídil, aby na sobě začal pracovat. Nyní se s tátou vídám, někdy v herně, někdy venku, ale nikdy s ním nejsem sám, vždycky je tam s námi jedna paní, která dává pozor, aby táta nemluvil špatně o mámě a radí mu, jak se mnou má hrát a mluvit. Teď už se mi daří mnohem lépe, a dokonce už jsem si i našel pár nových kamarádů.

Komu pomůžeme?

ACORUS, z. ú.  je nezisková organizace, která poskytuje osobám ohroženým domácím násilím komplexní odbornou pomoc směřující k překonání nepříznivé sociální situace a k začlenění do běžného života bez přítomnosti násilí.

Příběh našeho klienta, osmiletého chlapce, dopadl dobře. Měl štěstí a byl obklopen lidmi, kteří mu chtěli pomoci a pomoc i vyhledali. Bohužel, aktuálně každé desáté dítě v České republice žije v rodině, ve které dochází k domácímu násilí. Ne všechny děti mají takové štěstí a touto extrémně obtížnou situací si musí procházet samy. Zaslouží si ale pomoc na své cestě k uzdravení, aby v budoucnu byly schopné navazovat zdravé vztahy. Aby tu pro ně někdo opravdu byl, naslouchal jim a poskytl jim profesionální péči, kterou akutně potřebují. Pomozte nám měnit příběhy dětí s podobnými osudy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze ze sbírky budou využity na poskytování krizové pomoci a dlouhodobé terapeutické podpory dětem, které zažívají nebo zažívaly domácí násilí a pro které slovo domov není synonymem bezpečí a důvěry, ale každodenní nejistoty a obav o zdraví nebo život jejich blízkých i sebe sama. Dále budou finance využity také na podporu maminek těchto dětí, aby jim dokázaly zajistit bezpečný domov.

Děkujeme za Vaši podporu!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 3. 2024 17:39

Díky vám můžeme více pomáhat

Díky sbírce Donio můžeme i nadále poskytovat odbornou podporu dětem, které ve svých domovech nezažívají bezpečí, lásku a přijetí. V posledních dvou měsících jsme do služby přijali další děti, které by bez vaší podpory zůstaly bez pomoci.

"Jste první, kteří mi věří, co se u nás doma dělo…" „Vždycky se sem těším, je mi tady moc dobře…“ „Vím, že mi rozumíte…“ To jsou slova, která také díky vaší pomoci slyšíme…

Děkujeme všem dárcům za podporu, velmi si jí vážíme.

Tým odborných služeb pro děti

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  31. 1. 2024 21:24
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 1. 2024 11:44
Marta
336 Kč  •  29. 1. 2024 13:21
Dobroden
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 1. 2024 20:28
Štědrý dárce
100 Kč  •  8. 1. 2024 21:16
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 1. 2024 22:34
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  31. 12. 2023 3:41
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 12. 2023 20:13
OndraV
1 000 Kč  •  18. 12. 2023 20:58
Mějme se rádi!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat