Sbírka ukončena:

Každá pomoc se počítá! Bezpečný domov dětem Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 0 Kč
400 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Každá pomoc se počítá! Bezpečný domov dětem Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 0 Kč
400 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nataliya Bobelyak
Datum přidání
16. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme tým dobrovolníků, kteří poskytli nezbytnou pomoc a ubytování v prvních dnech pro ženy s dětmi z Ukrajiny. Naše dobrovolnické kapacity jsou vyčerpány, ale lidí, kteří naléhavě potřebují naši pomoc, neustále přibývá. Denně nás kontaktuje velké množství osob, které nemůžeme ani nechceme odmítnout. Naše prostředky však pro všechny nestačí. Rozhodli jsme se založit výzvu a pomoci lidem, kteří v nás vkládají naději.  

Komu pomůžeme?

Životy mnoha lidí se během vteřiny obrátily vzhůru nohama. Ženy s dětmi ze zasažených oblastí Ukrajiny se ocitly v neznámé zemi, bez znalosti cizího jazyka, odkázány na pomoc druhých. Podílíme se na zajištění bezpečného domova, střechy nad hlavou a nezbytných potřeb pro maminky s dětmi z Ukrajiny.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka je určena pro maminky s dětmi, kteří přijíždí ze zasažených oblastí Ukrajiny. Peníze budou použity především na zajištění ubytování a na zajištění nejnutnějších potřebných věcí do začátku. Jedná se konkrétně o nákup drogerie, léků, hygienických potřeb, potřeb pro děti – příkrmy, kaše, UM, jídla apod. 20% ze sbírky bude použito na nákup zdravotnického materiálu a léků, který bude odeslán na Ukrajinu do zasažených oblastí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat