Sbírka ukončena:

Rozjeďte s námi akční seriál Kaskadéři s.r.o.

Vybráno 0 Kč 100 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
100 Kč
Průměrná výše daru
100 Kč
Nejvyšší dar
367 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rozjeďte s námi akční seriál Kaskadéři s.r.o.

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michal Sikora
Datum přidání
3. 12. 2020

Čeští kaskadéři jsou světový fenomén. Tvoříme projekt, který je poctou kaskadérské profesi a současně chce obohatit tuzemskou televizní tvorbu o akční žánr, jenž u nás bohužel pořád nemá na růžích ustláno.

Akčně-komediální Kaskadéři s.r.o. jsou všechno, co nám jako divákům v české kinematografii chybí.

Na podzim 2020 jsme dopsali všech deset dílů první řady seriálu. Je to milník, náročnější část nás však ještě čeká. Herecké obsazení, scouting lokací, návrhy kostýmů a dekorací,
storyboardy, choreografie a nácvik nebezpečných kaskadérských scén…příprava na natáčení bude pořádná výzva. Ale konečně se to děje. A to je nejdůležitější. Jedeme dál.

Že na to máme, jsme si už v menším vyzkoušeli na pilotním díle, který teď zpřístupňujeme pro všechny online:

Pilotní díl vznikal z nadšení a chuti udělat něco nového, netradičního a akčního. Naučili jsme se improvizovat, jak vytěžit omezení v náš prospěch, jak nedostatek financí proměnit v kreativitu a hlavně,
jak vytrvat a dotáhnout projekt do konce. Byla to pro nás velká škola a hlavně jediná cesta, jak ukázat, že se takhle velkým soustem neudusíme.

Během psaní první řady seriálu jsme ušli kus cesty a vydali se s příběhem novým směrem – máme nové postavy a novou zápletku. Pilotní díl berte jako prezentaci našeho autorského přístupu a filmařského rukopisu.

O čem seriál je?

Kaskadérský benjamínek George je sice synem kaskadérské legendy a zakladatele firmy Superkaskadéři s.r.o., ale po smrti otce hraje ve firmě druhé housle. Tátův parťák Kárl s namistrovaným egem nechá
George maximálně nosit kafe na plac. Když Superkaskadéři s.r.o. získají lukrativní zakázku na natočení čínského velkofilmu, Kárl ihned vymění zámky a George se společně s několika dalšími podřízenými
ocitá na ulici. Jenže je tu jedna věc, se kterou nepočítal. George poprvé ve svém těle našel malý kousek vzdoru, postavil se na zadní a smlouvu s čínskou produkcí napsal na sebe. A dál to nepromyslel.

Najednou má na bedrech obří projekt, za zády Kárla, který mu to rozhodně nedaruje, a nevypočitatelné čínské producenty a Toma Cruise, který ve filmu hraje hlavní roli. Skupinka vyhozených kolegů, která to chce Kárlovi vrátit, začne společně s Georgem budovat novou firmu Kaskadéři s.r.o., aby mohli velkofilm zvládnout a natočit. Jak ale sakra udělá kaskadérský tým z nerdského ajťáka s ADHD, sekretářky, co si přivydělává jako striptérka, fotografky, která nemá ráda natáčení filmů, a údržbáře, který zase natáčení miluje.. ale je téměř slepý.

Na co finance použijeme? 

Každá vaše koruna bude vidět. Nechceme natočit ukecaný sitcom. Získané finance využijeme na větší a epičtější scény – výbuchy, automobilové honičky, pády z výšek, zapalování lidí a další disciplíny, které jako fanoušci akčního žánru milujeme!

Pomůžete nám pořádně to rozjet? 

Děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  3. 12. 2020 21:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat