V Listopadu minulého roku musela majitelka jezdeckého spolku Borneo opustit bývalé působiště a narychlo s šesti koníky a skupinkou nadšených dětí najít nové zázemí. Majitelka spolku Monika byla z původního působiště nucena objekt opustit během dvou měsíců, jelikož majitel objektu trval na přehnaně vysokém nájmu a stupňoval své požadavky, které pro ni byly dále neúnosné. Jako z čistého nebe se objevil pan Luboš z Prstné, který nabídl všem koníkům nové zázemí na svých pozemcích, kde již má pár ustájených koníků. Celkový příběh dopadl s dobrým koncem a koníci se před zimou mohli přestěhovat do nového prostředí, kde si plně užívají nového domova. Za posledních 5 měsíců se muselo vybudovat provizorní zázemí jak pro koníky, tak pro dětské členy spolku. Vše zatím majitelka zvládá svépomocí a s pomocí dobrých lidí okolo ní, ale pro větší spokojenost dětí budou nutné větší investice jako dobudovat venkovní jízdárnu, zútulnit sedlovnu a klubovnu pro děti, ale hlavně bychom rádi pořídili nového koníka, který by rozšířil kapacitu spolku a pomohl by svým starším čtyřnohým kamarádům, kterým už občas dochází síly!










