Sbírka ukončena:

Zachraňte pracovní místa pro lidi s postižením

Vybráno 0 Kč 3 600 Kč
od 11 dárců
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
327 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
172 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zachraňte pracovní místa pro lidi s postižením

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Portus Praha
Datum přidání
17. 7. 2020

Letos v létě jsme dokončili výstavbu chráněného bistra, ve kterém se nám podařilo zaměstnat 5 lidí s postižením. Kvůli koronavirové pandemii byl ale provoz za krátko uzavřen a zaměstnání našich klientů se dostalo do ohrožení. Nechceme jen nečinně vyčkávat, co bude dál, proto jsme se rozhodli celý koncept sociálního podniku pozměnit. Kupte si dobročinnou cihlu a přestavte s námi stávající bistro na novou prodejnu s naloženými sýry, utopenci, farmářskými výrobky a dalšími delikatesami. Věříme, že příští rok prodejnu opět rozšíříme i o původní Bistro PŘÍBĚH. Jednu cihlu unesete!

Proč už na to sami nestačíme?

Kousek od Prahy ve středočeské Davli najdete maličké bistro PŘÍBĚH, ve kterém získalo zaměstnání 5 šikovných pracovníků s mentálním a kombinovaným postižením, v samostatné výrobně naložených delikates pracuje dalších 10 zaměstnanců.
V létě se bistru se začalo rychle dařit, zákazníci u nás nakupovali rádi a vypadalo to, že je vše na dobré cestě. Pak ale přišla druhá vlna epidemiologických opatření a s nimi bohužel i uzavření bistra. Nemůžeme spoléhat na to, že dojde v brzké době ke znovuotevření. Současná situace pro náš podnik může být likvidační.

Jak nám můžete právě vy pomoci?

Rádi bychom naše klienty vrátili do pracovního procesu co nejrychleji. Dáváme proto do oběhu několik unikátních cihel v hodnotě 1 000 Kč, které si můžete pokreslit či popsat a my je poté použijeme na výstavbu pamětní zídky před novou prodejnou.

Stále samozřejmě zůstává také možnost příspěvku v libovolné hodnotě. Je jen na vás, pro jaký typ a výši finanční podpory se rozhodnete. Budeme rádi za každý dar.

Děkujeme vám!

O sdružení Portus Praha a AKCI CIHLA

Už řadu let pomáháme lidem s mentálním i kombinovaným postižením. Společně s našimi dárci věříme, že díky menší či větší podpoře mohou všichni lidé bez výjimky žít spokojený a kvalitní život. A důkazem toho, že někdy stačí skutečně drobná podpora, je i AKCE CIHLA. Ta odkazuje na tradiční benefiční koncept Buy a Brick (kupte cihlu), Be a Brick (buďte cihlou), v rámci kterého si lidé kupují různě hodnotné cihly a ty jsou pak jedna po druhé použity při stavbách chráněného bydlení i dílen. Nejen symbolicky se tak všichni stávají pilířem lepší budoucnosti našich klientů.

Na co budou finance ze sbírky použity?

Abychom se vyhnuli hrozbě neustálého zavírání našeho podniku, rozhodli jsme se bistro přestavět na chráněnou prodejnu. Udržíme tak všech 5 pracovních míst, a pokud nasbíráme dostatek financí, budeme moci prodejnu dokonce rozšířit a nabídnout zaměstnání i dalším lidem.

Vaše peníze poputují na:

  • stavební úpravy vnitřních prostor
  • dokončení venkovních prací (příjezdová cesta a úprava okolí objektu)
  • pořízení vnitřního vybavení

Více o sdružení Portus Praha

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
250 Kč  •  29. 12. 2020 21:50
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 12. 2020 18:19
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  29. 11. 2020 21:28
Milý dárce
300 Kč  •  5. 8. 2020 10:47
Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 7. 2020 8:09
Laskavý dárce
200 Kč  •  24. 7. 2020 7:03
Michal C.
300 Kč  •  23. 7. 2020 19:43
Hodně štěstí přeji :)
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  23. 7. 2020 17:48
DobroDárce
200 Kč  •  22. 7. 2020 12:56
Milý dárce
200 Kč  •  21. 7. 2020 17:39
Velkorysý dárce
250 Kč  •  19. 7. 2020 18:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat