Sbírka ukončena:

Vybouráno. Bude se Jana už na podzim koupat v bezbariérové koupelně?

Vybráno 0 Kč 180 000 Kč
468 788 Kč
 -
117 dárců
Celkem se zapojilo
1 538 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
175 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vybouráno. Bude se Jana už na podzim koupat v bezbariérové koupelně?

Vybráno 0 Kč 180 000 Kč
468 788 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
19. 7. 2023
Poslední aktualita

13. 5. 2024 13:36

Blížíme se do finále zprovoznění bezbariérové koupelny na Lužance, a to i díky vám!

Posíláme pozdrav z Motýlku a aktuální foto koupelny na chatě Lužanka, na kterou jste přispěli.

I přes mnohá technická úskalí téměř stříháme cílovou pásku.

Minulý týden jsme se na Lužanku vypravili spolu s kolegy, abychom ji připravili na sezónu.

Stihli jsme i pár výletů po okolí, abychom našim klientům, kteří se zúčastní letního tábora bez rodičů mohli nabídnout nová, nepoznaná místa. 

Celou Lužanku si můžete spolu s několika rodinami, nebo partou kamarádů pronajmout i vy. Ještě máme na rok 2024 pár volných termínů.

Bližší info: www.chataluzanka.cz 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jana, je mladá slečna, která se narodila s mozkovou obrnou a je odkázána na pomoc druhých. To nic nemění na tom, že se chce bavit a žít stejně, jako její vrstevníci. Chce být co nejvíc samostatná. Dosud nikdy nezažila letní tábor s kamarády, i když by si to moc přála. My její přání splnit dokážeme. Chatu máme, ale v ní  koupelny, které nejsou uzpůsobeny pro návštěvníky s pohybovým postižením. Proto potřebujeme jednu speciálně upravenou koupelnu vybudovat.

Až bude hotovo, bude svůj první tábor bez rodičů za zády moci prožít i spousta dalších Jan z celé ČR. Vybourání máme za sebou. Staňte se virtuálním instalatérem, topenářem, obkladačem, malířem… ať se Janiny jednodenní návštěvy změní v regulérní týdenní tábor.

Díky dalším úpravám, které nás čekají jako např. bezpečnostní prvky, odhlučněné pokoje, navigační systém apod. umožníme ročně navštívit Chatu Lužanka i dalším rodinám s dětmi se specifickými potřebami.

Staňte se součástí tohoto celorepublikově ojedinělého projektu.

Děkujeme ❤️

video o Lužance:

https://www.youtube.com/watch?v=dAuUMz-gBGI

Komu pomůžeme?

Naše organizace Komunitní centrum Motýlek, z.ú. již 22 let pomáhá dětem se zdravotním a sociálním znevýhodněním a jejich rodičům. V roce 2018 se nám po mnohaletém šetření podařilo pořídit Chatu Lužanka v Lužických horách. Postupně zde budujeme zázemí pro děti a mladé dospělé se specifickými potřebami, aby se zde cítili dobře, měli možnost osobního rozvoje a pracovali na své soběstačnosti. 

Lužanka je více než 100 let stará roubenka. Není v našich možnostech zajistit její plnou bezbariérovost. Snažíme se však o to, aby byla co nejlépe uzpůsobená naší cílové skupině. V čase, kdy Lužanku nevyužíváme pro námi organizované akce, ji půjčujeme spolupracujícím neziskovým organizacím. Chtěli byste poznat krásu Lužických hor? Můžete se na naší chatu také vypravit. V čase, kdy není vytížená ji pronajímáme skupinám  -  např. rodinám s dětmi a turistům. Každou takto získanou korunu investujeme do oprav Lužanky, v souladu s principy sociálního podnikání.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky z této sbírky nám umožní vybudovat v suterénu prostorné WC a bezbariérový sprchový kout, které na Lužance zatím chybí. Tento krok bude velký posun v přizpůsobení prostor pro ty, kteří potřebují např. při osobní hygieně pomoc druhé osoby. Vznikne zde i regenerační zázemí pro odpočinek. V případě, že se nám nepodaří vybrat cílovou částku, rozložíme projekt do dvou etap. Pokud se nám – díky vám – podaří vybrat více peněz, využijeme je na specifické úpravy a opravu podkroví /kde jsou zatím původní podlahy/.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 5. 2024 13:36

Blížíme se do finále zprovoznění bezbariérové koupelny na Lužance, a to i díky vám!

Posíláme pozdrav z Motýlku a aktuální foto koupelny na chatě Lužanka, na kterou jste přispěli.

I přes mnohá technická úskalí téměř stříháme cílovou pásku.

Minulý týden jsme se na Lužanku vypravili spolu s kolegy, abychom ji připravili na sezónu.

Stihli jsme i pár výletů po okolí, abychom našim klientům, kteří se zúčastní letního tábora bez rodičů mohli nabídnout nová, nepoznaná místa. 

Celou Lužanku si můžete spolu s několika rodinami, nebo partou kamarádů pronajmout i vy. Ještě máme na rok 2024 pár volných termínů.

Bližší info: www.chataluzanka.cz 

10. 1. 2024 14:26

Poslali jste nám skoro 180tis.!

Moc bychom chtěli poděkovat Vám všem, kdo jste podpořili náš projekt na vybudování bezbariérové koupelny na Chatě Lužanka. Dosud jsme vybrali téměř 180tisíc korun. Na jaře budeme mít dokončeny hrubé práce /elektřina, voda, podlahy, omítky, obklady/. Bude nám zbývat osadit sanita, bezpečnostní prvky, vymalování apod. Kus práce za námi, další nás ještě čeká. Budeme dál shánět finance, abychom mohli letos v létě přivítat klienty, kteří stále čekají na svůj první tábor bez rodičů. Chceme, aby měli možnost ukázat jim, že jsou schopni se o sebe postarat bez jejich pomoci, budou mít šanci poznat nové kamarády a krásu Lužických hor. Posune je to o velký kus v samostatnosti. Motýlek je tady pro ně už 23 let. Baví nás pomáhat spolu s Vámi! 

Pokud byste nám chtěli pomáhat dále, máme otevřený sbírkový účet na rekonstrukci Chaty Lužanka: 294050475/0300

Případně, pokud se rozhodnete pomáhat pravidelně, máme otevřený obecný účet na naše aktivity: 113527036/5500

Děkujeme a přejeme v novém roce hlavně mnoho zdraví a radosti!

24. 11. 2023 16:25

Prodlouženo!

Naši sbírku prodlužujeme do ledna 2024. Díky Donio za možnost dosáhnout cílové částky. Ve 100leté roubence jsou některé práce trochu „oříšek“, ale zaměstnanci stavební firmy se s nástrahami perou statečně. 

20. 11. 2023 14:32

Benefiční koncert pro Motýlek

Srdečně vás zveme na Benefiční koncert pro Motýlek, který se koná dne 6. prosince 2023 od 18hod. v Kulturním domě Kyje. 

Vystoupí sopranistka Tereza Dlouhá v doprovodu klavíristky Aliny Říhové. 

Vstupenky v hodnotě 250,-Kč v prodeji:

https://goout.net/cs/titul-beneficni-koncert-pro-motylek-tereza-dlouha/szsgtnw/

/Sdíleno na platformě Pražský patriot/ 

Za další sdílení děkujeme!

Veškerý výtěžek koncertu bude věnován na služby Komunitního centra Motýlek.

20. 11. 2023 14:23

Novinky z Lužanky

Se začínající zimou zdravíme všechny naše podporovatele. Rádi bychom vám dali vědět, že na Lužance se intenzivně pracuje. Máme připravené rozvody kanalizace a vody, elektroinstalaci a začínají se dělat první omítky. Cílové částky zde na Donio bohužel pravděpodobně nedosáhneme. I tak jsme ale moc rádi za vás, naše podporovatele, kteří jste nám pomohli nastartovat tento mimořádný projekt. Udělali jste velkou radost nejen Janě, ale i nám, co v Motýlku pracují, dalším klientům, jejich rodičům a zatím virtuálně všem dalším, co si budou moci bezbariérovou koupelnu užít. Není to totiž jen „bezbariérová koupelna“. Jsou to budoucí zážitky z přírody Lužických hor, party kamarádů, sportování, písniček u táboráku a šance strávení prázdnin a dnů volna tak, jak si o tom zatím mnoho klientů s handicapem dosud jen snilo. Děkujeme!

23. 10. 2023 14:09

Sdílení naší sbírky v AHA!

Redaktorka AHA! Saša Vetkovská nám umožnila sdílet náš příběh. Díky ní, mamince Erice, dvěma velkým, i dalším milým dárcům, bude Jana, i její kamarádi – doufáme – už příští rok, poprvé sama bez rodičů na Lužance. První tábor si s dětmi mohou „užít“ i rodiče a další pečující osoby. Mají totiž možnost odpočinout si od náročné péče a mít vzácný čas sami na sebe.  Současně budou mít jistotu, že je o jejich ratolesti dobře postaráno. A o to nám tu běží! Děkujeme!

11. 10. 2023 11:45

Začínáme! Janě i nám, se posouvá sen do reality.

Je podzim a jak jsme věřili, začínáme stavět! Staré obklady jsou nenávratně pryč, my máme zaměřeno a budujeme vysněnou koupelnu se zázemím. Práce jsou na začátku, ale díky vám 99 dárcům, se mění sny ve skutečnost. Do konce sbírky nám zbývá 44 dní a my máme vybráno 27%. Budeme vděční za pomoc při sdílení našeho příběhu. 

18. 9. 2023 20:01

Máme vybráno prvních 25% z celkové částky!

Zdravíme naše příznivce a chceme vám říci, že máme vybraných  prvních 25% z celkové částky. Jste skvělí! Děkujeme za důvěru v náš projekt. Bezbariérová koupelna a první tábor bez rodičů bude:) Posíláme foto z toho letošního.

7. 9. 2023 10:52

Hledáme redaktora /ku/, novináře /ku/. Máte internetový obchod a jste ochotní vložit nám na něj widget?

Děkujeme dalším skvělým dárcům! 

Moc by naší sbírce pomohlo další sdílení. Jste redaktor/ka/, novinář/ka/, nebo máte někoho v okruhu svých známých? Dejte nám o něm prosím vědět. 

Případně uvítáme majitele internetových obchodů, kteří jsou ochotní vložit na jejich e-shop widget s naší sbírkou.

Jste freelancer, influencer, Youtuber? Pojďte do toho s námi:))

Čas utíká a my se našeho snu nechceme vzdát.

Bližší kontakt: Magda Lukášová, tel.: 774228260, lukasova@motylek.org

1. 9. 2023 14:07

Blížíme se k 50tisícům, děkujeme všem milým dárcům! Posíláme dopis maminky klientky, který nám přišel…

„S komunitním centrem Motýlek jsme v kontaktu již více než 5 let a mohu říci, že se ve svém oboru a zaměření jedná o jednu z nejkvalitnějších a nejlepších služeb. Zajišťuje ji tým úžasných, empatických, pozitivních a především profesionálních lidí, kteří pro své klienty dělají maximum. Pro moji dceru, která je od narození trvale upoutána na invalidní vozík, se středně těžkým mentálním postižením, bylo setkání s Motýlkem obrovským přínosem, který výrazně zkvalitnil její život po všech stránkách. S velkým nadšením jsem uvítala možnost využití služeb na chatě Lužanka. Opakovaně jsme využily této nabídky, která pro mou dceru znamená jednu z mála možností trávení volného času. Velké díky za odpočinek pro mne, která jsem na péči o dceru zcela sama. Pokud se ještě podaří zlepšit bezbariérovost chaty, moc nám to naše návštěvy a časem snad pobyty usnadní. Už jsem o Lužance řekla mnoha dalším rodinám, které mají podobný problém a tuto službu v přírodě velmi vítají.“

Lenka N.

28. 8. 2023 10:48

Podzim s novou koupelnou je o kousek blíže realitě.

Díky dalším fanouškům našeho projektu jsme se posunuli na 5% z celkové vybírané částky! 

8. 8. 2023 12:34

Hani, děkujeme!

Hani, děkujeme za podporu!

3. 8. 2023 13:33

Dalších 1000 Kč:)

Jsme nejvíce vděční za další příspěvek!

Snažíme se o propagaci a sdílení sbírky, abychom společně ušli cestu k vysněné bezbariérové koupelně.

Máme pár tipů, jak nám můžete pomoci…

Uspořádejte mezi rodinou, přáteli, kolegy „DOBROSBÍRKU“ a její výtěžek nám můžete poslat. 

Máte firmu, která se zabývá stavbou? Uvítáme materiál:)

Jste novinář/ka/, redaktor/ka/? Můžeme spolu natočit rozhovor, napsat článek, uveřejnit fotografie. I to je pro nás skvělá reklama a možnost.

Rádi organizujete akce? Čeká vás večírek, zápas, představení? Co na nás zkusit podpořit výtěžkem z tomboly, vstupného? Každá koruna má pro Janu – nás -  velkou cenu.

Děkujeme

25. 7. 2023 9:25

3500 Kč? Jste úžasný/á/!

Máme s Janou skoro Vánoce! Další štědrý příspěvek nám přistál zatím… ve virtuální koupelně a my Vám za něj milý Dobrodárce /Dobrodárkyně/ nesmírně děkujeme! Čím více nás bude, tím větší šance nejen pro Janu, ale i další děti s handicapem:)

24. 7. 2023 11:26

Už jste dva!

MOC děkujeme druhému Dobrodárci za příspěvek! Spolu to zvládneme:)

20. 7. 2023 11:54

Děkujeme prvnímu štědrému anonymnímu dárci!

Chtěli bychom moc poděkovat štědrému příspěvku od anonymního dárce. První pomyslný "krok" pro Janu je na světě! 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
800 Kč  •  10. 1. 2024 14:40
DobroDárce
600 Kč  •  7. 1. 2024 16:49
Štědrý dárce
900 Kč  •  31. 12. 2023 18:04
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  31. 12. 2023 13:37
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 12. 2023 21:15
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  28. 11. 2023 22:57
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 11. 2023 6:18
Dárce, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  17. 11. 2023 22:34
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  14. 11. 2023 9:43
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  5. 11. 2023 13:32
DobroDárce
300 Kč  •  1. 11. 2023 20:23
DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 10. 2023 12:13
Velkorysý dárce
2 230 Kč  •  29. 10. 2023 6:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 10. 2023 13:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 10. 2023 21:47
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 10. 2023 11:52
Dobrodárkyně
7 197 Kč  •  17. 10. 2023 15:51
Hodně sil a zdaru!
DobroDárce
11 450 Kč  •  11. 10. 2023 9:09
Štědrý dárce
50 Kč  •  27. 9. 2023 9:50
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  27. 9. 2023 9:46
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 9. 2023 23:39
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 9. 2023 20:29
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  26. 9. 2023 20:24
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 9. 2023 14:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat