Asi před 14 dny nám Jáchym nechtěl chodit na zadní nohy. Jeli jsme na veterinu, dostal injekce proti bolesti a léky proti zánětu. Ob den jsme to na radu naší paní veterinářky zopakovali. Následující ráno to vypadalo, že je pejsek v pořádku. Další den jsme řešili pohotovost, protože Jáchym dostal záchvat – zrychleně dýchal, měl teplotu a nafouklé břicho, kňučel bolestí. Udělali sono břicha, řekli, že prodělal koliku a že má asi špatnou slezinu. Dostal injekci a léky pro případ, že by se něco dělo, a jeli jsme domů. Druhý den se záchvat dvakrát zopakoval. Jeli jsme opět na pohotovost, opět sono – prý tedy žlučník. Po víkendu jsme byli u naší paní veterinářky a ta, i po sonu, určila, že vše bylo od bolesti zad. Léky, injekce ani laser bohužel nezabírají. Nezbývá než podrobné neurologické vyšetření a následná operace vyhřezlé ploténky.
