Dobrý den.
Jmenuji se Nikolka Dvořáková a narodila jsem se předčasně v 24tt s váhou 580g a 29cm. Můj start do života vůbec nebyl lehký. Mám lehkou DMO pravé strany, ručičku a nožičku zkrácenou o 1,5cm, proto musím mít i speciální vložky,botičky a teď už nosím i dynamické ortézy na boty. Mimo jiné jsem se narodila s nedovyvinutými průduškami, a to je také důvod, proč žádáme o pomoc. Minimálně dvakrát ročně skončím na JIP v nemocnici, protože nemohu dýchat a dusím se, a při jakémkoliv horším nachlazení musím používat SOS Ventolin a Flixotide. Ale občas to nestačí, a potom musím strávit několik dní v nemocnici na dýchacím přístroji. Lékaři nám doporučili domácí inhalátor s maskou. Zkoušeli jsme mnoho inhalátorů s maskou, i menší s párou, ale stále to nestačí a maminka už je v koncích. Nyní jsme našli inhalátor, který používají v nemocnicích a v lázních, kam každý rok jezdím. A protože je pro mne každá rýma nebo sebemenší nachlazení nebezpečné. A protože to s penězi maminka nemá jednoduché, ale zároveň mi chce pomoci, rozhodla se, prostřednictvím Donia, požádat o pomoc dobré lidi. Inhalátor s náplněmi NACL by mi hodně usnadnil život a třeba bych už nikdy nemusela do nemocnice. S maminkou předem děkujeme všem dobrým lidem.










