Ilja je pacientem naší nemocnice a potřebuje pomůcku, kterou pojišťovna neproplácí v plné výši, proto pořádáme tuto sbírku.
Narodil se do rodiny, která žila klidný a šťastný život a s velkou radostí jsme očekávala narození druhého dítěte. Staršímu synovi bylo 8 let a všichni se těšili na chvíli, kdy se stanou čtyřčlennou rodinou.
Když se narodil Ilja, zpočátku se zdálo, že je vše v pořádku. Na jeho obličeji sice bylo vidět určité zarudnutí, ale lékaři jeho stav vyhodnotili jako dobrý. Druhý den po porodu však začal silně plakat, modral, dostal křeče a byl okamžitě převezen na jednotku intenzivní péče. Od té chvíle už nic nebylo takové, jak jsme si představovali.
Začaly nekonečné pobyty v nemocnicích, vyšetření, odběry a diagnózy, o kterých máma ani táta nikdy neslyšeli. Nakonec jejich synovi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu (DMO). Tehdy ještě netušili, co tato diagnóza znamená, a doufali, že z toho vyroste a bude se vyvíjet jako ostatní děti. Bohužel se tak nestalo.












